Ухвала від 26.02.2009 по справі 6/5272

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"26" лютого 2009 р. Справа № 6/5272

За позовом Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський

до Спільного українсько-англійського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтова група" м. Луцьк

про внесення змін з 01.01.2008р. до пунктів 2.4., 4.1., 4.2. договору оренди землі від 12.04.2006р. укладеного між Кам'янець-Подільською міською радою та Спільним Українсько-Англійським підприємством "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю, виклавши їх у наступній редакції: "Пункт 2.4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1311839,36 гривні. Пункт 4.1. Річна орендна плата в сумі 39355,175 грн. вноситься Орендарем з 01.01.2008 р. виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у м. Кам'янці-Подільському №33217812700003, код платежу 13050200, ЗКПО 23565590, Банк одержувач: Управління Державного Казначейства у Хмельницькій області, МФО 815013. Пункт 4.2. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії - згідно Додатку №1.

Суддя

Представники:

позивача - не з'явився

відповідача - Мороз В.В. -представник за дорученням від 14.01.2009р.

Суть спору: Позивач звернувся з позовом, в якому просить суд внести зміни з 01.01.2008р. до пунктів 2.4., 4.1., 4.2. договору оренди землі від 12.04.2006 р. укладеного між Кам'янець-Подільською міською радою та Спільним Українсько-Англійським підприємством "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю, виклавши їх у наступній редакції: "Пункт 2.4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1311839,36 гривні. Пункт 4.1. Річна орендна плата в сумі 39355,175 грн. вноситься Орендарем з 01.01.2008 р. виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у м. Кам'янці-Подільському №33217812700003, код платежу 13050200, ЗКПО 23565590, Банк одержувач: Управління Державного Казначейства у Хмельницькій області, МФО 815013. Пункт 4.2. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії - згідно Додатку №1.

В підтвердження позовних вимог позивач вказує на те, що згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю» підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності -договір оренди земельної ділянки.

Позивач посилається на зміни, які внесені ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та до частин 4 ст. 21 Закону України «Про оренду землі», згідно вимог яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходять до відповідних бюджетів і не може бути меншою трикратного розміру земельного податку. Річна орендна плата не може перевищувати 12% їх нормативної грошової оцінки, а в разі визначення орендаря на конкурентних засадах розмір орендної плати може встановлюватись у більшому розмірі, ніж визначено.

При цьому, позивач посилається на Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008р. №10-рп/2008.

Позивач стверджує, що положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 22 травня 2008 року.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 03.06.2008р. № 309-УІ частини четверту та п'яту статті 21 Закону України "Про оренду землі" викладено у такій редакції: "Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: - для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю";

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Позивач посилається на те, що згідно із розділом II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 03.06.2008р. № 309-VI, цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та застосовується з дня втрати чинності відповідними положеннями розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

У зв'язку з цим пункти 1, 3-9, 11-19 статті 67 розділу І та пункти 2-4. 6-16, 18-19, підпункт 8 пункту 25, підпункт 4 пункту 26, пункти 30-33, підпункти 1-6, абзаци третій та четвертий підпункту 12 пункту 35, пункт 43, підпункт 2 пункту 47, пункти 48, 50, абзац другий підпункту 2 пункту 68, підпункт 2 пункту 75, підпункт "а" підпункту 1 пункту 76, абзац другий підпункту 3 пункту 78. пункти 83. 100 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" виключено.

Позивач звертає увагу на те, що вимога щодо мінімальних розмірів орендної плати за користування земельними ділянками державної і комунальної власності діють з 01.01.2008р.

Таким тином, позивач вважає, що договір оренди земельної ділянки 12.04.2006р. на сьогодні суперечить чинному законодавству і потребує перегляду. Пунктом 4.4. вказаного договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: 1) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; 2) зміни умов господарювання, передбачених договором; 3) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; 4) в інших випадках, передбачених законом.

При цьому, позивач вказує, що незважаючи на направлену міською радою письмову пропозицію про внесення змін до договору оренди землі згідно вимог чинного законодавства України, відповідач ухиляється від внесення відповідних змін до договору, тому позивач просить внести відповідні зміни до договору.

Представник відповідача в засіданні суду пояснив, що він не має наміру продовжувати договір оренди земельної ділянки з позивачем, оскільки нерухоме майно, яке знаходиться на земельній ділянці Кам'янець-Подільської міської ради, реалізоване, тому відповідачем подано лист-відмову від продовження договору оренди землі від 12.04.2006р.

Крім того, у поданому відзиві за вих.№128 від 23.02.2009р. відповідач стверджує, що внесення змін в договір оренди землі від 12.04.2006 року з 01.01.2008 року є неправомірним і неможливим. При цьому, посилається на ст. 58 Конституції України, згідно якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Також ст.5 ЦК України встановлено, що акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, а в даному випадку орендну плату за землю хочуть збільшити незаконно з 01.01.2008 року.

Вказує, що право власності на автозаправну станцію, яка знаходиться на вищезгаданій земельній ділянці, з 19.01.2007 року належить іншій юридичній особі, а саме ТОВ "ВЕСТ ОИЛ ГРУП", а тому відповідач не використовує вищезгадану земельну ділянку у своїй господарській діяльності і з січня 2007 року не має ніякого відношення до земельної ділянки. Крім того, ТОВ "ВЕСТ ОЙЛ ГРУП" підписано договір про розроблення технічної документації із землеустрою, що посвідчує право останнього на земельну ділянку.

За таких обставин, просить позов залишити без розгляду.

Ухвалою суду від 16.01.2009р. розгляд справи №6/5272 було відкладено та зобов'язано позивача подати докази, а саме: копію довідки органу державної статистики про включення до Єдиного державного реєстру, свідоцтво про державну реєстрацію, письмове обґрунтування необхідності залучення третьої особи та на чиї стороні (позивача чи відповідача) та яким чином порушуються чи можуть бути порушені її права щодо сторін.

Проте позивач в судове засідання, призначене на 19.02.2009р. не прибув, витребувані судом докази не подав, хоча про розгляд справи був належним чином повідомлений (ухвалу направлено на адресу позивача згідно реєстру поштових відправлень від 19.01.2009р. №01-09).

У зв'язку із неявкою представника позивача, неподанням витребуваних судом доказів, ухвалою від 19.02.2009 р. розгляд справи було відкладено на 26.02.2009р. та повторно зобов'язано позивача подати докази.

Позивач в судове засідання, призначене на 26.02.2009р., повторно не прибув, вимоги суду не виконав, витребувані судом докази по справі не надав, про причини їх неподання суду не повідомив, хоча про розгляд справи був належним чином повідомлений із направленням ухвали згідно реєстру поштових відправлень №01-35 від 20.02.2009р.

Згідно п.5ст. 81 ГПК України передбачено, що господарський суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позов залишити без розгляду відповідно до п. 5 ст. 81 ГПК України.

Після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з ним до господарського суду в загальному порядку.

Сплата судових витрат по справі, згідно ст. ст. 44-49 ГПК України на відповідача не покладається.

Керуючись ст.ст. 81 (п. 5), 86 Господарського процесуального Кодексу України , СУД, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський до Спільного українсько-англійського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Західна нафтова група" м. Луцьк про внесення змін з 01.01.2008р. до пунктів 2.4., 4.1., 4.2. договору оренди землі від 12.04.2006р. укладеного між Кам'янець-Подільською міською радою та Спільним Українсько-Англійським підприємством "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю, виклавши їх у наступній редакції: "Пункт 2.4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1311839,36 гривні. Пункт 4.1. Річна орендна плата в сумі 39355,175 грн. вноситься Орендарем з 01.01.2008 р. виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у м. Кам'янці-Подільському №33217812700003, код платежу 13050200, ЗКПО 23565590, Банк одержувач: Управління Державного Казначейства у Хмельницькій області, МФО 815013. Пункт 4.2. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії - згідно Додатку №1, залишити без розгляду.

Суддя

Віддруковано 3 примірники:

1) до справи;

2) позивачу;

3) відповідачу.