Постанова від 20.04.2013 по справі 2а/2570/5155/2011

Справа № 2а/2570/5155/2011

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2013 року м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Клопот С.Л.

при секретарі - Шевченко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради та просить: визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові раді, у відмові ОСОБА_1, надати статус особи, на яку поширюється дія положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові раді надати ОСОБА_1 статус особи, на яку поширюється дія положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради видати ОСОБА_1 посвідчення з написом «Посвідчення члена сім'ї загиблого».

Свої вимоги обґрунтовує тим, що Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради незаконно відмовляє їй у видачі посвідчення з написом «Посвідчення члена сім'ї загиблого», оскільки вона має на це право.

Позивач, представник позивача- адвокат ОСОБА_3 в судовому засіданні позов підтрималли та просили його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які приєднанні до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається слідуюче.

Позивач являється дружиною померлого майора у відставці ОСОБА_4, 1937 року народження, захворювання та причина смерті якого, відповідно до Витягу із протоколу № 1352 від 28.12.10р. засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв пов'язані з проходженням військової служби.

У лютому 2011р., а також і в подальшому (20.03.11р., 18.07.2011р.) позивач зверталась до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові Раді (далі Управління праці та соціального захисту населення) із заявами та відповідними документами, в яких просила надати їй статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», оскільки її чоловік під час військової служби отримав захворювання, яке призвело до його смерті.

Листом від 24.02.2011р. № 09-09/2501 Управлінням праці та соціального захисту населення і було відмовлено з посиланням на п.1 ст. 10, ст. 6, 7 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», чинність цього Закону поширюється на сім'ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісті) або померли внаслідок поранення, контузій чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів. До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, належать, зокрема, один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні.

Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за № 1109/15800) визначення причинного зв'язку захворювання (поранення, контузії, каліцтва, травми), що призвело до смерті військовослужбовця, колишнього військовослужбовця, проводиться штатними військово-лікарськими комісіями.

У листі зазначено, що відповідно до витягу із протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України від 28.12.2010 № 1352 причинний зв'язок смерті ОСОБА_4 пов'язаний з проходженням військової служби.

Гарантії соціального і правового захисту членів сімей померлих військовослужбовців, смерть яких пов'язана з проходженням військової служби визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Відповідно до пункту 2 статті 3 зазначеного Закону визначено, що сфера його дії поширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.

Як вбачається з витягу із Протоколу № 1352 від 28 грудня 2010 року засідання Центральної військово-лікарської комісії Міноборони України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, захворювання майора у відставці ОСОБА_4, 1937 року народження: «Остеоміелосклероз, термінальна стадія», яке згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Гор. ЗАГС м. Семипалатинська, послужило причиною його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.

Також встановлено, що під час життя чоловік позивача був інвалідом II групи Радянської армії, що підтверджується довідкою Чернігівського обласного військового комісаріату від 05.07. 2011р. № 1123.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 відноситься до осіб, визначених п.1, ч. 2 ст. 7 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального заихисту», оскільки під час проходження військової служби отримав захворювання, яке призвело до його смерті, а отже позивач підпадає під дію ст. 10 вищезазначеного Закону.

Зважаючи на вищевикладене, адміністративний позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові раді, у відмові ОСОБА_1, надати статус особи, на яку поширюється дія положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові раді надати ОСОБА_1 статус особи, на яку поширюється дія положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради видати ОСОБА_1 посвідчення з написом «Посвідчення члена сім'ї загиблого».

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.Л. Клопот