Ухвала від 16.04.2013 по справі 2а-10394/11/0531

Головуючий у 1 інстанції - Гладишева О.В.

Суддя-доповідач - Ляшенко Д.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2013 року справа № 2а-10394/11/0531

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецькій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:судді-доповідача Ляшенка Д.В., суддів Ястребової Л.В., Чумака С.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька на постанову Куйбишевського районного суду м. Донецька від 22 вересня 2011 року в адміністративній справі № 2а-10394/11/0531 за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про зобов*язання провести нарахування та виплатити щомісячну доплату до пенсії, як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

08 вересня 2011 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про стягнення недосплаченої суми державної допомоги, як дитині війни за період з 01.01.2010 р. та довічно.

Постановою суду 1 інстанції позовні вимоги задоволено частково, та зобов*язано відповідача здійснити на користь позивача нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії, як дитині війни за період з 01.01.2011р., по 22.07.2011р., з урахуванням виплачених сум.

Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати в зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог.

Судом першої інстанції справа розглянута в порядку скороченого провадження, тому відповідно до абз.4 частини восьмої статті 183-2 КАС України апеляційна скарга розглянута в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає що скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії , підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

На час розгляду цієї справи судом розмір мінімальної пенсії за віком визначений лише ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове соціальне страхування" і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму встановленого для осіб що втратили працездатність.

Відповідно до ст. 2 ч.1 Закону України "Про прожитковий мінімум" від 15 липня 1999 року № 966-14, прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.

Таким чином, для позивача, як дитині війни вказане підвищення повинно розраховуватись, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму.

Судова колегія зазначає що суд 1 інстанції дійшов правильного висновку про обґрунтованість вимог позивача щодо протиправного недотримання відповідачем норм матеріального права.

Але задовольняючи вимоги про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за період часу з з 01.01.2011р., по 07.03.2011 р., суд припустився помилки.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Разом з цим, відповідно до частини 2 статті 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивачем щодо вимог за період з 01.01.2011р., по 07.03.2011 р., пропущений шестимісячний строк звернення до суду.

Жодних поважних причин пропущення цього строку звернення до суду за вказаний період позивачем не наведено.

За таких обставин апеляційний суд вважає, що справу частково вирішено із порушенням процесуального права, а тому постанову належить скасувати частково і позов за період часу з 01.01.2011р., по 07.03.2011 р., необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 202, 203, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька на постанову Куйбишевського районного суду м. Донецька 22 вересня 2011 року в адміністративній справі № 2а-10394/11/0531 - задовольнити частково і постанову суду в частині задоволення вимог позивача про перерахунок підвищення до пенсії за період часу з 01.01.2011р., по 07.03.2011 р. - скасувати.

Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про стягнення недосплаченої суми державної допомоги, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни " за період з 01.01.2011р., по 07.03.2011 р. - залишити без розгляду.

В частині задоволення вимог про зобов'язання виплати підвищення до пенсії, як дитині війни, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни " за період з 08.03.2011 року по 22.07.2011 р. - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя - доповідач Ляшенко Д.В.

Судді Ястребова Л.В.

Чумак С.Ю.