Постанова від 19.03.2013 по справі 2а-6065/2011/1503

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2013 р.Справа № 2а-6065/2011/1503

Категорія: 10.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Ільніцька Ксенія Миколаївна

у складі:

головуючого - Танасогло Т.М.

суддів - Бойка А.В.

- Яковлєва О.В.

в зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке прийнято у порядку скороченого провадження, справа розглянута згідно з п.3 ч.1 ст. 197 КАС України,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області на постанову Балтського районного суду Одеської області від 27 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області про соціальний захист "дітей війни",

ВСТАНОВИЛА:

В грудні 2011 року ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до УПФ України в Балтському районі Одеської області про нарахування та виплату їй, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.01.2006 року по теперішній час.

Постановою Балтського районного суду Одеської області від 27 грудня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області про зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «дітям війни» - задоволений частково.

Зобов'язано УПФ України в Балтському районі Одеської області провести перерахунок та забезпечити проведення виплати ОСОБА_2 підвищення до пенсії, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період часу з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, за період з 01 січня 2009 року по 18 червня 2011 року, з урахуванням виплачених сум.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування судового рішення, у зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, але, разом з тим, судове рішення підлягає зміні з таких підстав.

Дія ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" не була обмежена протягом 2010 року.

Стосовно правовідносин у 2011 році, судова колегія зазначає наступне.

Пунктом 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", Кабінету Міністрів України надано право визначати розмір виплат, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни".

На реалізацію цього права Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" від 06 липня 2011 року №745 п.6 якої встановлено: "….дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні".

Ця Постанова набрала чинності з 23 липня 2011 року, відповідно, з цієї дати діти війни не мають права на отримання підвищення до пенсії у розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Таким чином, у 2010, 2011 роках право дітей війни на отримання підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" підлягало реалізації у період з 01 січня 2010 року по 22 липня 2011 року.

Враховуючи наведене, а також необхідність застосування до спірних правовідносин положення ч.2 ст. 99 щодо 6-ти місячного строку звернення до суду, судова колегія вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у період: дата подання позову мінус 6 місяців, тобто з 08 червня 2011 року по 22 липня 2011 року.

За таких підстав, судова колегія вважає необгрунтованими доводи апеляційної скарги.

Враховуючи, що суд першої інстанції правильно вирішив справу, але з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права, судова колегія на підставі п.1 ч.1 ст. 201 КАС України, вважає необхідним змінити рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.2 ч.1 ст. 198; п.1 ч.1 ст. 201; ч.2 ст. 205; ст. 207; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області залишити без задоволення.

Постанову Балтського районного суду Одеської області від 27 грудня 2011 року змінити, виклавши її резолютивну частину в наступній редакції:

"Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області здійснити перерахунок та підвищити пенсію ОСОБА_2 на 30% мінімальної пенсії за віком (розмір якої встановлений ч.1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування") відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період: з 08 червня 2011 року по 22 липня 2011 року, за вирахуванням вже виплачених сум за вказаний період.

Залишити без розгляду позовні вимоги за період до 08 червня 2011 року ".

Постанова апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які брали участь у справі, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий: ПІДПИС

Суддя: ПІДПИС

Суддя: ПІДПИС