Справа № 22-а-5557/08 Головуючий у 1 інстанції Хаюк С.М.
Суддя-доповідач Романчук О.М.
03 грудня 2008 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Романчук О.М.
суддів: Бєлової Л.В.
Малиніна В.В.
при секретарі: Ткаченко Т.С.
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Житомирі на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2007 р. у справі за адміністративним позовом КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування податкових повідомлень - рішення, -
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від "16" серпня 2007 р. позов задоволено .
На зазначену ухвалу суду відповідачем подано апеляційну скаргу.
, -
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2007 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - Державна податкова інспекція у м. Житомирі, подав апеляційну скаргу та просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення у справі, яким відмовити у задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішеннями Державної податкової інспекції у м.Житомирі від 24.01.2007 року №0000452303 та №0001022303 від 16.02.2007 року до комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» (далі - Позивач) за порушення Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» (далі - Закон) застосовано штрафні санкції у розмірі 10370,0 грн. та 159789,0 грн. відповідно.
У відповідності до п. 1 та 2 ст. 3 Закону - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону - форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Так, наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 « Про порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок» (Далі - Наказ № 614)
Згідно з п. 2.2 Наказу № 614 - книга ОРО реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) або, якщо згідно з чинним законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, - на окрему господарську одиницю, депо підприємства електротранспорту, а при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом - на кожного кондуктора або, за рішенням СПД, на кожний транспортний засіб. Форма книги ОРО на РРО наведена в додатку 2, форма книги ОРО на господарську одиницю наведена в додатку 3, книги ОРО на представництво агента (для сфери розповсюдження державних лотерей) - у додатку 4.
Пунктом 10.1 Наказу № 614 визначено, що розрахункові книжки, що використовуються при розрахунках за разові послуги міського і приміського пасажирського автомобільного транспорту та електротранспорту, повинні використовуватись на місцях проведення розрахунків у господарських одиницях тих СПД, що зареєстрували ці розрахункові книжки.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції,відповідачем були затверджені книги обліку розрахункових операцій для реалізації міських проїздних квитків, як в кіосках, так і в приміщеннях диспетчерських пунктів за адресами пл.Перемоги, 3 , вул.Щорса, 203, тобто в місцях проведення розрахунків, що свідчить про надання згоди відповідачем використовувати вказані книги для здійснення реалізації квитків.
Таким чином, колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції щодо необгрунтованості спірних рішень відповідача щодо застосування штрафних санкцій до відповідача.
Посилання відповідача на норми п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якою затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій суд не вважає такми, що спростовує висновки постанови суду першої інстанції.
Так, п. 10 Постанови передбачено, що до даного переліку включено продаж квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в міському, приміському та міжміському електротранспорті, міжміському автотранспорті, на морських і річкових суднах, а також продаж у кіосках телефонних карток, що застосовуються у таксофонних мережах.
Але колегія суддів вважає помилковим висновок відповідача, що продаж квитків без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій можливо виключно у кіосках та салонах автотранспорту. Зпівставивши норми вищенаведеної Постанови Кабінету Міністрів України та Наказу № 614, колегія суддів приходить до висновку, що продаж квитків без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій можливе у місцях проведення розрахунків: кіосках, депо, салонах транспортних засобів та адмінінстативному будинку позивача, тобто у місці їх продажу.
Таким чином, суд першої інстанції дав належну оцінку всім обставинам справи, правильно застосував законодавство, що регулює ці правовідносини. Ним було ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.
На основі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України суд,
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Житомирі залишити без задоволення, а постанову постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2007 року- без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді: