Ухвала від 03.12.2008 по справі 22-а-6043/08

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 22-а-6043/08 Головуючий у І інстанції - Бечко Є.М.

Суддя-доповідач Глущенко Я.Б.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2008 року Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Глущенко Я.Б.

суддів Дурицької О.М., Коротких А.Ю.,

при секретарі Токар М.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом Прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Чернігівського міського управління земельних ресурсів до Чернігівської міської ради, за участю третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Стренг», про скасування рішень, за апеляційною скаргою Прокурора м. Чернігова на ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 серпня 2007 року, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Чернігова звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Чернігівського міського управління земельних ресурсів про визнання незаконними та скасування рішень Чернігівської міської ради.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 серпня 2007 року відмовлено у відкритті провадження у справі з посиланням на те, що у даному випадку існує спір про право на землю, що виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду як таку, що не відповідає нормам процесуального права, та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала судді - скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду з наступних підстав.

Згідно зі ст.ст. 199 ч. 1 п. 3, 202 ч. 1 п. 4 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її і направляє справу до суду першої інстанції для продовження розгляду, якщо визнає, що судом порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання.

Відмовляючи у відкритті провадження в адміністративній справі, місцевий суд виходив з того, що спірні правовідносини виникли з приводу використання земельної ділянки, які належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Проте, з таким висновком суду погодитися не можна.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Приписами п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

Колегією суддів встановлено, що пред'явлення позову пов'язано з обставинами справи, відповідно до яких Чернігівською міською радою повноваження щодо розпорядження землею використані не у спосіб передбачений законом, оскільки відповідачем не була дотримана встановлена чинним законодавством процедура надання у користування земельної ділянки.

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до компетенції міської ради належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відтак, колегією суддів встановлено, що спір виник з приводу оскарження рішень міської ради, прийнятих при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, а тому даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, дана справа відповідає вищенаведеному нормативному визначенню адміністративної справи, під перелік публічно-правових справ, на які не поширюється компетенція адміністративних судів, встановлений ч. 2 ст. 17 КАС України, не підпадає, а тому у місцевого суду були відсутні правові підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з посиланням на те, що позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст.160, 195, 196, 199, 202, 205, 206, 211 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Прокурора м. Чернігова задовольнити.

Ухвалу Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 серпня 2007 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Повний текст ухвали виготовлений 08 грудня 2008 року.

Ухвала оскарженню не підлягає як така, що не перешкоджає подальшому провадженню у справі.

Головуючий суддя

Судді: