Ухвала від 28.03.2013 по справі 2а-7614/08/1270

14

УХВАЛА

28 березня 2013 року Справа № 2а-7614/08/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ірметової О.В.,

при секретарі судового засідання - Іванович К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про надання звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2008 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення, -

ВСТАНОВИВ:

15 березня 2013 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду від позивача - ОСОБА_1 надійшла заява про надання звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2008 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення.

В обґрунтування заяви зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року позовні вимоги позивача задоволено частково, визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити суму недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат та щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 7 мінімальних пенсій за віком за 2004 та 2007 року незаконними та зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат та щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 7 мінімальних пенсій за віком за 2004 та 2007 роки.

03 грудня 2008 року Донецьким апеляційним адміністративним судом постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року скасовано.

Однак, Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської по теперішній час рішення суду, яке набрало законної сили, не виконано.

Заявник просив зобов'язати відповідача надати суду у встановлений строк звіт по виконання судового рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2008 року.

У судове засідання заявник не прибув, про місце, дату та час розгляду заяви повідомлявся.

Відповідач надіслав до суду листа, в якому зазначив про хід виконання судового рішення, та просив розглянути звіт за відсутністю представника УПСЗН Антрацитівської районної адміністрації.

Пунктом 6 частини 9 ст. 267 КАС України встановлено, що неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.

Розглянувши подану заяву, матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви з огляду на наступне.

Судом встановлено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року позовні вимоги позивача задоволено частково, визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити суму недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат та щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 7 мінімальних пенсій за віком за 2004 та 207 року незаконними та зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 суму недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат та щорічної разової грошової допомоги до 5-го травня в розмірі 7 мінімальних пенсій за віком за 2004 та 2007 роки.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2008 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року скасовано. Позовні вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення - задоволено частково. Визнано незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті щорічної допомоги на оздоровлення за 2004, 2005 роки, 2007 рік відповідно до положень ст.. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та у перерахунку та виплаті щорічної грошової допомоги до 5-го травня за 2004 та 2007 роки. та присуджено стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області за рахунок Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 недоотриману щорічну допомогу на оздоровлення за 2004,2005,2007 року в розмірі 3 833,50 грн. та недоплачену щорічну грошову допомогу, як інваліду війни, відповідно до ч.5 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за 2004 та 2007 роки у розмірі 3 087,57 грн. (а.с.76-81).

З матеріалів справи вбачається, що 03 лютого 2009 року позивач звертався із заявою про видачу виконавчого листа до Луганського окружного адміністративного суду та отримав його. (а.с. 86)

Постановою головного державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції в Луганській області від 09.02.2009 відкрито виконавче провадження №11425918 щодо примусового виконання вищезазначеного виконавчого листа (а.с.88)

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з ч. 9 ст. 267 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

Частиною 5 ст. 124 Конституції України встановлено, що судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України

Згідно ч. 4 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус судців» судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, їх посадовими та службовими особами на всій території України.

З огляду на дані норми законодавства постанова Донецького апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2008 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення є обов'язковою до виконання на всій території України.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи на час винесення постанови Донецьким апеляційним адміністративного суду від 03 грудня 2008 року у даній справі стаття 267 КАС України передбачала можливість зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, однак, встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, ухваленого не на користь суб'єкта владних повноважень було правом суду, а не його обов'язком, у зв'язку з чим судовий контроль за виконанням постанови суду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення судом не встановлювався.

Положення статті 267 КАС України змінено згідно із Законом України від 07.07.2010 № 2453-VI, тобто, після розгляду даної адміністративної справи по суті судом апеляційної інстанції.

За таких обставин, враховуючи, що під час ухвалення рішення у даній справі судом не встановлювався судовий контроль за виконанням рішення суду, у суду відсутні підстави для перевірки дій Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області від 03 грудня 2008 року в стягненні за рахунок Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 недоотриману щорічну допомогу на оздоровлення за 2004, 2005, 2007 року в розмірі 3 833,50 грн. та недоплачену щорічну грошову допомогу, як інваліду війни, відповідно до ч.5 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за 2004 та 2007 роки у розмірі 3 087,57 грн.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про надання звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2008 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 70, 71, 86, 160, 165, 254, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про надання звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2008 по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити перерахунок та стягнення заборгованості по невиплаченій щорічній грошовій допомозі до 5-го травня та на оздоровлення залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя О.В. Ірметова