Ухвала від 19.11.2012 по справі 202/3899/12

УХВАЛА

іменем України

Справа № 202/3899/12

Провадження № 2-а/202/207/12

"19" листопада 2012 р.

Суддя Бершадського районного суду Вінницької області Жарун А.П.розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії,

В С Т А Н ОВ И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії, стверджує, що 24.12.2010 року вийшов на пенсію по інвалідності , як державний службовець . На день подання заяви про призначення пенсії працював на державній службі - завідуючим сектором державної податкової інспекції м. Вінниці і йому була призначена пенсія державного службовця. Для призначення пенсії йому державною податковою інспекцією у м. Вінниця в управління ПФУ у м. Вінниці була надана довідка про заробітну плату від 24.12.2010 року №170 та довідка про складові заробітної плати від 24.12.2010 року № 375 не по встановленій ПФУ формі, по яких йому була нарахована пенсія. 28.04.2012 року державною податковою інспекцією довідка № 375 була приведена у відповідність до постанови управління ПФУ від 14.02.2011 р №5-11, однак при призначенні середньої заробітної плати та розрахунку пенсії не включалися інші виплати (індексація заробітної плати, щорічні матеріальні допомоги , які виплачуються згідно Закону України "Про державну службу"), просить визнати неправомірними дії відповідача про відмову врахувати йому інші види заробітної плати при призначенні пенсії , зобов"язати управління ПФУ в м. Вінниці врахувати при призначенні пенсії інші виплати , а саме -матеріальну допомогу за 2006 рік-4699 грн., за 2007 рік -4793 грн. і індексацію заробітної плати - 111,90 грн за 2008 рік -6195 грн. і індексацію заробітної плати 469,12 грн. за 2009 рік матеріальна допомога- 4116 грн. і індексація заробітної плати -3006,76 грн., крім того премію за грудень 1499,33 коп. та надбавка в сумі -738 грн. 47 коп. Зобов"язати відповідача перерахувати пенсію з моменту її нарахування.

Ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст. 99 КАСУ).

З позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує дії відповідача, не врахування інших видів заробітної плати (матеріальної допомоги , індексації) при призначенні пенсії, на пенсію позивач ОСОБА_1 вийшов 24.12.2010 року, а таким чином ОСОБА_1 пропустив шестимісячний строк звернення до адміністративного суду встановлений ч.2 ст. 99 КАС України.

Питання про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачем ОСОБА_1В . в позовній заяві не ставилося.

Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом , залишається без розгляду , якщо суд за заявою особи, яка його подала , не знайде підстав для поновлення строку .

Керуючись ст. ст.ст. 9, 10, 11, 99, 100, 159, 161, 162, 163, ст. 186, ст. 254 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити дії -залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 5 днів з дня її винесення.

Суддя: