вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
21 березня 2013 р. (12:17) Справа №2а-14089/10/2/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,
при секретарі Проніні Є.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Євпаторії, діючого в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн.
за участю представників:
від позивача - Ліхачов А.М. - представник, довіреність від 22.01.2013 року
від відповідача - не з'явився
від прокурора - Блохіна Г.В. - посвідчення НОМЕР_1
Суть спору: Прокурор м. Євпаторії, діючий в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00грн., застосованих постановою №089438 від 25.05.2010р.
Ухвалою суду від 06.12.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 11.01.2011 року зупинено провадження у справі №2а-14089/10/2/0170 до отримання від Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України відповіді на заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (вих. № 0217/12-10 від 17.12.2010 року) щодо скасування рішення Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим.
Станом на 27.02.2013 року, на адресу суду не надходили відповіді на запити від 19.09.2011 року, 12.03.2012 року, 20.07.2012 року, 17.09.2012 року, 27.12.2012 року про надання інформації щодо вирішення питання про скасування рішення Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим, у зв'язку з чим ухвалою суду від 27.02.2013 року поновлено провадження у справі та призначено судове засідання.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 21.03.2013 року, підтримали позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, явку свого представника не забезпечив, про час, день та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Представники позивача та прокурора наполягали на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, враховуючи думку представника позивача та прокурора, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без його участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши надані докази, суд
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Постановою Кабінету Міністрів України за №1190 від 08 вересня 2004 року утворено Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті як урядовий орган державного управління у складі Міністерства транспорту та зв'язку та затверджено положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті.
Відповідно до п. 8 положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.
Наказом Міністерства транспорту та зв'язку за № 888 від 14 грудня 2005 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1573/11853 28 грудня 2005 року, затверджено положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
З Положення вбачається, що основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні територіальні управління, крім іншого, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Із аналізу положень Закону України «Про автомобільний транспорт», Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, суд приходить до висновку про наявність повноважень у начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим щодо застосування стягнень у виді штрафів до автомобільних перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, які передбачені ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі Закон).
Згідно зі ст. 1 Закону, автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власні кошти перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 3 Закону встановлено, що цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Відповідно до ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ч. 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки та прийняття постанови про застосування фінансових санкцій) за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Територіальним управлінням головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АРК було здійснено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом 22.04.2010 року.
Так, перевірками встановлено порушення норм Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 цього Закону, а саме: схеми маршруту, розклад руху, квитково-касового листа. За результатами перевірки складений акт від 22.04.2010 року №162117.
Із зазначеним актом водій відповідача ознайомлений, з обставинами, визначеними в акті, погодився.
Таким чином, відповідачем, на підставі встановлених позивачем фактів відсутності відповідних документів, під час здійснення пасажирських перевезень, допущено порушення ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
На підставі вказаного акту Територіальним управлінням головної державної інспекції в АР Крим прийнято постанову № 089438 від 25.05.2010р. про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Зазначену постанову отримано відповідачем, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідачем у порядку передбаченому ст. 71 КАС України не надані докази сплати заборгованості або оскарження постанови про застосування фінансових санкцій та прийняття відповідного рішення за наслідками такого оскарження.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовні вимоги прокурора належить задовольнити.
Під час судового засідання, яке відбулось 21.03.2013 року, оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Постанова оформлена та підписана 25.03.2013р.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (97400, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України фінансові санкції, накладені територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим в сумі 1700,00 грн. (р/р 31110106700015 Держбюджет УДК у м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798, код бюджетної класифікації доходів: 21081100 «Адміністративні штрафи і інші санкції»).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.