Ухвала від 26.03.2013 по справі 812/2843/13-а

6.2.1

УХВАЛА

26 березня 2013 року Справа № 812/2843/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу Держземагенства у Новопсковському районі Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінь», ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації договору оренди землі № 875, -

ВСТАНОВИВ:

25 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу Держземагенства у Новопсковському районі Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінь», ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації договору оренди землі № 875.

Відповідно до ч.1 ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Згідно з ч.1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною 1 статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач оскаржує державну реєстрацію договору оренди землі № 875 укладеного ОСОБА_2 з ТОВ «Промінь» зареєстрованого відділом Держкомзему у Новопсковському районі 22.02.2012 року.

Строк, у який ОСОБА_1 мав звернутися до суду за захистом прав, свобод та інтересів сплинув 22.08.2012 року, тобто після спливу шести місяців з моменту, коли позивач дізнався про своє порушене право.

До адміністративного суду позивач звернувся 25 березня 2013 року, про що свідчить штамп канцелярії суду, тобто після спливу шестимісячного строку звернення до суду.

Позивач належним чином не обґрунтував поважність причини пропуску строку звернення до суду за захистом свого права, клопотання про поновлення строку та належних доказів не надав.

Суд звертає увагу, що незнання діючого законодавства не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду, так як відповідно до ст. 57 Конституції України, всі законодавчі акти, які стосуються прав та обов'язків громадян обов'язково оприлюднюються.

Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачем поданий позов після закінчення встановленого частиною 2 статті 99 КАС України строку, та у суду відсутні підстави для поновлення пропущеного позивачем строку, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 99, ч. 1 ст. 100, ч. 1 ст.106, ч. 7, 8 ст. 107, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Держземагенства у Новопсковському районі Луганської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінь», ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації договору оренди землі № 875, - залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити ОСОБА_1, що після усунення підстав, з яких позовна заява була залишена без розгляду, він має право звернутися до адміністративного суду у загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяТ.І. Ковальова