Ухвала від 21.03.2013 по справі 811/893/13-а

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

21 березня 2013 року Справа № 811/893/13-а

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Чубара Н.В. розглянувши матеріали позовної заяви у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області до Комунального закладу «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи» про скасування акту огляду, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області звернулося до Комунального закладу «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи» з вимогою скасувати акт огляду №198/7 від 05.09.2003 року в частині визнання захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, на підставі якого видано виписку з акту огляду МСЕК від 05.09.2003 року, сер.2-18 ГА №060430 та призначена пенсія гр. ОСОБА_1.

На підставі п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з п.1 ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

В матеріалах справи міститься акт Компаніївської міжрайонної державної фінансової інспекції в Кіровоградській області від 02.03.2012 року №05-10/19 ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності позивача за період з 26.04.1986 року по 01.12.2011 р., з якого вбачається, що примірник даного акта отримано 05.03.2012 року начальником Управління Пенсійного Фонду України в Долинському районі Н.П.Циберман.

Суд вважає, що саме 05.03.2012 р. (після отримання акта ревізії) у позивача, як у суб'єкта владних повноважень, виникли підстави для пред'явлення передбачених законом вимог, які є предметом даного позову, а тому строк звернення до адміністративного суду, встановлений п.1 ч. 2 ст. 99 КАС України, минув для позивача 05.09.2012 року. На поштовому відправлені позивача є відбиток КД УДППЗ "Укрпошта", з якого вбачається, що адміністративний позов направлено до суду тільки 16.03.2013 року, а відповідно до штампу канцелярії суду, даний адміністративний позов одержано судом 19.03.2013 року.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Оскільки даний адміністративний позов було подано позивачем після закінчення строків звернення до суду без поважних причин, на думку суду, є підстави для залишення його без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 155, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області до Комунального закладу «Кіровоградське обласне бюро медико-соціальної експертизи» про скасування акту огляду № 198/7 від 05.09.2003 року.

Копію ухвали надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги, а особою, без виклику якої було постановлено ухвалу - в той же строк з дня отримання нею копії ухвали.

Суддя Н.В.Чубара