вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про залишення позовної заяви без руху
21 березня 2013 р.Справа №801/2841/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Котарева Г.М., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОКРУГ»
до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим ДПС
про визнання протиправним та скасуванні податкового повідомлення-рішення від 30.01.13р. №0001552204,
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТОКРУГ» звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим ДПС про визнання протиправним та скасуванні податкового повідомлення-рішення від 30.01.13р. №0001552204.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків у разі якщо позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених с. 106 КАС України.
У порушення ч. 2 ст. 106 КАС України до позовної заяви не надано повного тексту акту перевірки від 23.10.12р. №8264/22-8/31446964, за результатом якого було винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення, не додано податкових декларацій за період перевірки, доказів використання отриманих товарів, послуг у господарській діяльності, всіх документів, на підставі яких проводилася перевірка, всіх документів, що підтверджують реальне здійснення господарської операції з контрагентом.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову:
- сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру -34,41грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати).
- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру -1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 114,70грн. та не більше 2294,00грн. (не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат).
Позивачем до матеріалів адміністративного позову додана квитанція №99 від 18.03.13р. про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру в розмірі 34,41грн.
Проте суд визначає, що у даному випадку, адміністративний позов носить характер майнового з урахуванням такого.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме:
- у порушення частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми, зазначеної у податковому повідомленні-рішенні, що є предметом оскарження, але не менш 114,70грн. та не більше 2294,00грн.
Загальна сума грошового зобов'язання за доданим до позову податковим повідомленням-рішенням становить 46580,00грн., а отже судовий збір за звернення до суду з вимогою про скасування податкового повідомлення-рішення, повинен становити 465,80грн.
Крім того суд вважає за необхідне роз'яснити, що за наявності обставин для звільнення позивача від сплати судового збору, передбачених статті 5 Закону України «Про судовий збір», позивач не позбавлений права звернутись до суду із відповідним клопотанням.
Крім того, позивач має право звернутися до суду з заявою про зменшення, розстрочку або звільнення від судових витрат, в порядку статті 88 КАС України та у відповідності до вимог пункту 5 частини 1 статті 106 КАС України.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись ч. 2, 3 ст. 106, ст. 108 КАС України, суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 03.04.13 усунути вказані недоліки ,а саме: додати до адміністративного позову платіжні документи про доплату до встановленого розміру судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити: рахунок 31210206784002, одержувач: Держаний бюджет міста Сімферополя, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, призначення платежу: «Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1», сума 431,39грн.; надати повний текст акту перевірки від 23.10.12р. №8264/22-8/31446964, за результатом якого було винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення, надати податкові декларації за період перевірки, докази використання отриманих товарів, послуг у господарській діяльності, всі документи, на підставі яких проводилася перевірка, всі документи, що підтверджують реальне здійснення господарської операції з контрагентом.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/2841/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Котарева Г.М.