Ухвала від 20.10.2011 по справі 9101/73955/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" жовтня 2011 р.справа № 6-281/11

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Богданенка І.Ю.

суддів: Дадим Ю.М. Уханенка С.А.

за участю секретаря судового засідання: Алтухової А.С.,

за участю:

позивача: - не з'явився,

відповідача: - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області

на ухвалу Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28 березня 2011 року про роз'яснення судового рішення

у справі № 6-281/11

за позовом ОСОБА_1

до управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області

про зобов'язання здійснити перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 21 травня 2009 року у справі № 2а-1338/09 позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області задоволено частково. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату позивачу підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року.

У березні 2011 року ОСОБА_1 звернулась у Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області із заявою про роз'яснення судового рішення.

Ухвалою Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28 березня 2011 року роз'яснено постанову Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 21 травня 2009 року про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області щодо нездійснення перерахунку та виплати підвищення до пенсії відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком згідно вказаної статті закону. Розрахунок та виплату підвищення до пенсії за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року ОСОБА_1 слід здійснити, виходячи положень до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в якому розмір соціальної допомоги становить 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, яка в свою чергу встановлюється згідно положень статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (а.с. 50-51).

Управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області, не погодившись із роз'ясненням Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на те, що судом першої інстанції під час розгляду справи порушено норми матеріального права, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову ухвалу, в якій відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз'яснення постанови від 21 травня 2009 року (а.с. 54-55).

Сторони, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, що розмір мінімальної пенсії за віком обраховується відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

За таких обставин суд апеляційної інстанції приходить висновку, що судом першої інстанції повно встановлені обставини справи та надана правильна юридична оцінка, у зв'язку з чим підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 196, 198, 200, 205, 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Нікопольському районі Дніпропетровської області - залишити без задоволення.

Ухвалу Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28 березня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий: І.Ю. Богданенко

Суддя: Ю.М. Дадим

Суддя: С.А. Уханенко