Справа № 2a-8987/08/1570
22 березня 2013 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в виконавчому листі по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання перерахувати і сплатити грошову допомогу,-
Одеським окружним адміністративним судом розглядався адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання неправомірними дій управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, які полягають у відмові своєчасного перерахування ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги у зв'язку з рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року за № 10-рп/08 та виплати йому заборгованості по щорічній разовій грошовій допомозі до 05 травня, як ветерану війни, інваліду війни 1 групи відповідно до частини 5 статті 12-16 Закону України № 3551 -12 від 22.10.1993 року за 2008 рік; зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради здійснити відповідну додаткову виплату разової щорічної грошової допомоги ветерану війни - інваліду війни 1 групи - ОСОБА_1 за 2008 рік у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних та з урахуванням індексу інфляції і в подальшому проводити розрахунок і виплату щорічної грошової допомоги ветеранам війни враховуючи щорічну зміну розміру мінімальної пенсії за віком відповідно до рішення суду.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 30.10.2008 року по справі №2а-8987/08 позовні вимоги були задоволені частково.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 серпня 2009 року апеляційну скаргу було повернуто.
29.12.09 року відповідно до ухваленого рішення по даній справі за вихідним №3.2-68379 був виданий виконавчий лист.
18.03.2013 року за вхідним №7410/13 до суду надійшла заява позивача про виправлення описки в виконавчому листі по справі №2-а-8987/08/1570 шляхом зазначення реєстраційних даних та адреси, боржника та стягувача.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
Положеннями ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», в редакції, що діяла на час оформлення виконавчого листа, у виконавчому документі повинні бути зазначені: назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ; дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ; найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо; резолютивна частина рішення; дата набрання чинності рішенням; строк пред'явлення виконавчого документа до виконання. Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.
Судом встановлено, що на час оформлення відповідного виконавчого листа у суду не було доступу до даних, щодо внесення яких, позивач звертається із заявою. Таким чином, судом вносились усі передбачені законодавством дані до яких був доступ та були підтвердження щодо їх достовірності.
Відповідно до положень ст.259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.
З урахуванням встановлених обставин та у відповідності із зазначеними положеннями КАС України суд вважає, що при оформленні виконавчого листа судом не було допущено описки, а отже заява ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Поряд із зазначеним, судом встановлено, що у зв'язку із відсутністю у виконавчому листі по справі №2-а-8987/08/1570, вказаних у поданій заяві даних, заявник позбавлений можливості виконання рішення ухваленого на його користь, а отже скористатись належним йому правом на судовий захист своїх прав та законних інтересів, у зв'язку із відмовою Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області виконати вимоги виконавчого листа по справі.
Відповідно до ч.5 ст.257 КАС України процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, вирішує суддя адміністративного суду одноособово, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до положень ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
У зв'язку із встановленими обставинами суд вважає, що для забезпечення захисту прав та законних інтересів заявника необхідно визначити ідентифікаційний код та адресу місця проживання стягувача - ОСОБА_1 та код ЄДРПОУ та юридичну адресу боржника - Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.
Керуючись ст.ст. 8, 160, 257, 259 КАС України, суд, -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в виконавчому листі по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання перерахувати і сплатити грошову допомогу - відмовити.
Визначити ідентифікаційний код стягувача - ОСОБА_1, як: НОМЕР_1, та адресу місця проживання стягувача - ОСОБА_1, як: 65058, АДРЕСА_1.
Визначити код ЄДРПОУ боржника - Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, як: 36290160 та визначити юридичну адресу боржника - Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, як: 65023, м.Одеса, вул. Льва Толстого, будинок 7.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Корой С.М.
заява про внесення виправлень у виконавчий лист та заміну сторони виконавчого провадження