Постанова від 21.03.2013 по справі 818/1304/13-а

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2013 р. Справа № 818/1304/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелета С.М.

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.

представника позивача Шигида В.О., представника відповідача Коваль С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "АВК-2009" до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АВК-2009" (далі - позивач, ТОВ "АВК-2009") звернулось до суду з позовом до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції (далі -відповідач, Охтирська ОДПІ), в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000622240 від 23.10.2012 р.

Свої вимоги мотивує тим, що податковим органом було проведено перевірку підприємства та встановлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закону України "Про РРО"). Позивач зазначає, що в період з 08.08.2012 р. по 16.08.2012 р. підприємство не працювало, згідно наказу від 20.08.2012 р. ТОВ "АВК-2009" розпочало діяльність тільки з 20.08.2012 р. із цілодобовим графіком роботи, а тому на підприємстві розпочали обов'язковий друк фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій в перший робочий день підприємства.

Представник відповідача проти позву заперечує, зазначає, що позивач з моменту реєстрації реєстратора розрахункових операцій в податковій інспекції 08.08.2012р. зобов'язаний здійснювати щоденний друк фіскальних звітних чеків. При проведенні перевірки встановлено, що ТОВ "АВК-2009" не здійснювало роздрукування звітних чеків в період 08.08.2012 р. - 13.08.2012 р.,16.08.2012 р., в зв'язку із чим застосовані штрафні (фінансові) санкції. Прийняте податкове повідомлення-рішення вважає таким, що прийнято відповідно до чинного законодавства, просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Охтирською ОДПІ 11.10.2012 року було проведено перевірку ТОВ "АВК-2009", за результатами перевірки складено акт від 11.10.2012 року (а.с.7-10).

В ході перевірки встановлено, що ТОВ "АВК-2009" за період 08.08.2012 р. по 13.08.2012 р., 16.08.2012 р. не забезпечило щоденний друк фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій.

На підставі акту перевірки Охтирською ОДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000622240 від 23.10.2012 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2380 грн. (а.с.6)

Відповідно до п. п. 9 ст. 3 Закону України "Про РРО" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. №199 "Про затвердження вимог реалізації фіскальних функцій реєстраторів розрахункових операцій" Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора.

Пунктом 13 даної постанови встановлено, що формування Z-звіту повинно виконуватися у такій послідовності: друкування фіскального звітного чека і занесення інформації до фіскальної пам'яті; обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам'яті; друкування інформації, що підтверджує обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам'яті та дійсність фіскального звітного чека.

Даною Постановою визначено, що усі режими реєстратора розрахункових операцій повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. У разі коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні, що підтверджується відповідним наказом на підприємстві, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, а фіскальні звітні чеки - не друкуються. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані і роздрукування фіскального звітного чека є обов'язковим.

Виходячи з роз'яснень, наданих ДПС України листом від 07.11.2002 р. № 7501/6/23-2119, якщо підприємство не здійснює підприємницьку діяльність в конкретні дні (вихідні, святкові), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, то в такі дні РРО не застосовуються, відповідні звітні чеки не друкуються. В робочі дні підприємства РРО повинні бути у ввімкненому стані і друкування фіскальних чеків є обов'язковим

Таким чином, позивач мав законодавчо встановлений обов'язок зі здійснення щоденного роздрукування фіскального звітного чека, протягом кожного робочого дня.

В даному випадку, як підтверджується матеріалами справи, відповідно до наказу №4 від 20.08.2012 р. ТОВ "АВК-2009" розпочало свою діяльність з 20.08.2012 р. із цілодобовим графіком роботи (а.с.14).

Як вбачається із пояснень представника позивача вид діяльності ТОВ "АВК-2009" є роздрібна торгівля нафтопродуктів, які надійшли на підприємство лише після початку роботи товариства, а саме 21.08.2012 р., що підтверджується журналом обліку нафтопродуктів, які надійшли на АЗС ТОВ "АВК-2009" (а.с.15-16).

При розгляді даної справи по суті, судом встановлено, що відповідно до акту №1044 реєстратор розрахункових операцій введено в експлуатацію 09.08.2012 р. (а.с.12), але доказів того, що підприємство почало свою роботу з 08.08.2012 р., та того, що 08.08.2012 р.-13.08.2013 р., 16.08.2012 р. були робочі дні і тому в цей період ТОВ "АВК-2009" зобов'язане здійснювати щоденний друк фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій представником відповідача суду не надано.

При цьому, постановою апеляційного суду Сумської області від 30.11.2012 р. №1813/5126/12 (а.с.17) постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 23.10.2012 р., якою було притягнуто до адміністративної відповідальності директора ТОВ "АВК-2009", скасовано, а провадження по справі було закрито за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення. Як було встановлено судом, при проведенні перевірки не було встановлено даних того, що ТОВ "АВК-2009" вело діяльність в період 08.08.2012 р.-13.08.2013 р., 16.08.2012 р.

Згідно ч. 1,4 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, а постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. При цьому слід зазначити, що ч. 1 ст. 72 КАС України зазначений обов'язок кожної сторони довести ті обставини, н яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищевикладене, відповідач не довів правомірності прийнятого податкового повідомлення-рішення, а позовні вимоги визнаються судом правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "АВК-2009" до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції № 0000622240 від 23.10.2012 р.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя (підпис) С. М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 25.03.2013 р.