Постанова від 19.03.2013 по справі 818/263/13-а

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2013 р. Справа № 818/263/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соколова В.М.

за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,

прокурора - Бондаренко А.Є.

представника позивача - Кота Ю.Д.,

відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/263/13-a за позовом Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Сумський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, який діє в інтересах держави в особі Управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Сумській області (далі по тексту - позивач), звернувся до суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами перевірки транспортного засобу, який належить ФОП ОСОБА_2, виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено акт. Постановою про застосування фінансових санкцій на відповідача накладено штраф в розмірі 1700 грн., який не сплачений у встановлений строк.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, оскільки, як зазначив відповідач, всі його дії відповідають законодавству України і адміністративного порушення він не скоїв, а тому вважає, що відсутні підстави для притягнення його до відповідальності (а.с.13-14).

Суд, заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

У судовому засіданні встановлено, що 03.10.2012 посадовими особами Управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Сумській області під час перевірки транспортного засобу ФОП ОСОБА_2 було виявлено порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: при наданні послуг по перевезенню вантажу (цемент ПЦ-500) згідно накладної №7310 від 03.10.2012, поставщик: ФОП ОСОБА_3, покупець: ПП "Діо", у водія відсутня індивідуальна контрольна книжка водія та на момент перевірки відсутній тахограф. За результатами перевірки складено акт від 03.10.2012, в якому викладено вказане порушення (а.с.6) та не заперечується водієм.

Згідно ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів, зокрема для водіїв, є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Згідно з пунктами 6.1 та 6.3 наказу Мінтрансзв'язку №340 від 07.06.2010 "Про затвердження Положення про робочий час і час відпоіинку водіїв колісних тринспортних засобів", автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами. До набрання чинності пунктом 6.1 цього розділу водій, який керує транспортним засобом, що зазначений у пункті 6.1 цього розділу та не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Згідно п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Як вбачається із матеріалів справи, в.о. начальника управління Укртрансінспекції у Сумській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій №145171 від 12.11.2012, якою до ФОП ОСОБА_2 застосовано штрафні санкції в розмірі 1700 грн.(а.с.7).

Копію постанови направлено на адресу відповідача рекомендованим листом та отримано 13.10.2012 (а.с.8).

Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 1700 грн. у встановлений строк відповідачем сплачена не була.

Таким чином, з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 необхідно стягнути до Державного бюджету України фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України фінасову санкцію - штраф у розмірі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот грн.) на р/р 31111106700066 ГУДКУ у Сумській області, код платежу 21081100, код за ЄДРПОУ 37352463, МФО 837013 ГУДКУ у Сумській області.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) В.М. Соколов

Повний текст постанови складено 25.03.2013 року.

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Соколов