Рішення від 11.02.2013 по справі 1329/5430/2012

Справа № 1329/5430/ 2012 р.

2/1329/1789/2012 р.

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2013

Яворівський районний суд Львівської області у складі: головуючого судді Тесля Б.І.

з участю секретаря Хархаліс Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Віжомлянської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності на земельну ділянку, як спадкоємця померлого власника, -

ВСТАНОВИВ:

позивачка звернулася до суду із позовною заявою, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина. Єдиною спадкоємицею по заповіту після смерті батька являється позивачка ОСОБА_1 Після смерті батька позивачка у встановлений законом строк звернулася до Яворівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. 25 листопада 2004 року нотаріусом на її ім'я було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом після смерті батька на майновий пай розміром 71 гривня та земельну частку (пай) розміром 1,51 га. Звернувшись до Віжомлянської сільської ради Яворівського району Львівської області із заявою про надання дозволу на виготовлення документів на право власності на земельну ділянку було встановлено, що на дану земельну ділянку вже виготовлявся державний акт на право власності. Проте він був загублений. Тому позивачка звернулася до Управління Держкомзему у Яворівському районі Львівської області із заявою про надання їй інформації щодо даного державного акту та можливості його повторної видачі. Однак у відповідь з'ясувала, що за громадянином ОСОБА_2 зареєстровано державний акт на право на земельну ділянку серії ЛВ № 3448, за реєстровим номером 2 від 25 грудня 1995 року. Крім цього із заявою про видачу нового державного акта на дану земельну ділянку може звернутися землевласник (землекористувач), тобто ОСОБА_2, який помер, та внаслідок чого припинилася його дієздатність. Тому виготовлення нового державного акту на ім'я позивачки є неможливим. А оскільки у неї відсутній оригінал вказаного документу, то у Яворівській державній нотаріальній конторі їй не може бути видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом для наступного оформлення її права на спадщину по заповіту після смерті батька. Тому вона просить суд винести рішення, яким визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,3766 га. після смерті власника ОСОБА_2, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛВ № 3448 за реєстраційним номером 2 від 25 грудня 1995 року, що розташована в АДРЕСА_1

Позивачка, ОСОБА_1, подала до суду заяву про слухання справи без її участі. Позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача, Віжомлянської сільської ради, подав до суду заяву про слухання справи без його участі. Позовні вимоги визнає.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 26 травня 2004 року, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 у АДРЕСА_1

Згідно заповіту від 14 листопада 2001 року, посвідченого секретарем Віжомлянської сільської ради, ОСОБА_2 на випадок своєї смерті все своє майно заповів своїй дочці ОСОБА_1.

- 2 -

Згідно свідоцтва про право на спадщину серії ВВО № 584213 від 13 листопада 2004 року, спадкоємцем по заповіту після смерті ОСОБА_2 являється його дочка ОСОБА_1 на земельну частку (пай) розміром 1,51 га., що знаходиться в АДРЕСА_1

Згідно свідоцтва про право на спадщину серії ВВО № 584397 від 25 листопада 2004 року, спадкоємцем по заповіту після смерті ОСОБА_2 являється його дочка ОСОБА_1 на майновий пай розміром 71 грн., що знаходиться ТзОВ ім. Данила Галицького в АДРЕСА_1

Згідно витягу про наявність земельної ділянки у власності Управління Держкомзему у Яворівському районі Львівської області № 4627 від 14 листопада 2012 року, за гр. ОСОБА_2 зареєстровано державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЛВ № 3448 за реєстровим номером 2 від 25 грудня 1995 року. Ділянка знаходиться на території Віжомлянської сільської ради загальною площею 0,3766 га. для обслуговування житлового будинку. Крім цього Управління Держкомзему у Яворівському районі Львівської області повідомило, що при передачі книг записів державних актів на право приватної власності на землю та других примірників державних актів управління Держкомзему у Яворівському районі Віжомлянською сільською радою державні акти не передано.

На підставі довідки Віжомлянської сільської ради № 316 від 07 лютого 2013 року встановлено, що другий примірник державного акту на право приватної власності на землю, виданого на ім'я ОСОБА_2 у Віжомлянській сільській раді відсутній.

Згідно ст. 1218 ЦКУ, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1223 ЦКУ, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті та право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1268 ЦКУ, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину.

Оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними, а тому позов слід задоволити та визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку загальною площею 0,3766 га., що розташована в с. Віжомля Яворівського району Львівської області в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у АДРЕСА_1

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 1218, 1223, 1268, 1269 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку загальною площею 0,3766 га., яка на праві приватної власності належала ОСОБА_2, згідно державного акту серії ЛВ № 3448 за реєстровим номером 2 від 25 грудня 1995 року, що розташована в с. Віжомля Яворівського району Львівської області в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Яворівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Рішення надруковане в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СУДДЯ
Попередній документ
30141331
Наступний документ
30141334
Інформація про рішення:
№ рішення: 30141333
№ справи: 1329/5430/2012
Дата рішення: 11.02.2013
Дата публікації: 28.03.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Яворівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із земельних правовідносин