Постанова від 15.03.2013 по справі 2а-864/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" березня 2013 р. № 2a-864/11/0970

12 год. 30 хв. м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гундяка В.Д.,

при секретарі Боднар В.Я.,

за участю представника позивача Крайник О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 5 100,00 грн,-

ВСТАНОВИВ:

14.03.2011 року Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася з позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 5 100,00 гривень. Позовні вимоги мотивовані тим, що під час перевірок було встановлено порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів за маршрутом «Івано-Франківськ-Городенка» за відсутності документів - схеми маршруту, дорожнього листа, договору з замовником транспортних послуг, квитанції про оплату транспортних послуг, внаслідок чого уповноваженими представниками позивача складено акт від 24.09.2010 року, у відповідності до якого 07.10.2010 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову №195120, якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. також 01.10.2010 року складено акт відповідно до якого начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову №107712 від 14.10.2010 року, якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. Крім того 20.01.2011 року складено акт відповідно до якого начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову №107712 від 03.02.2011 року, якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач не сплатив суму фінансових санкцій.

Ухвалою суду від 04.04.2011 року провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справі №2а-981/11/0970 за позовом ОСОБА_2 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області про скасування постанов про застосування фінансових санкцій, в тому числі і від 07.10.2010 року, 14.10.2010 року, 03.02.2011 року.

Ухвалою суду від 01.03.2013 року провадження у даній справі поновлено, в зв'язку з набранням законної сили постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2012 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з підстав, викладених у позовній заяві. Просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, з невідомих суду причин, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення. Правом подання письмового заперечення проти заявленого позову відповідач не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не надав.

Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Тому, на підставі вищенаведеної норми, суд приходить до висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи за відсутності відповідача.

Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд дійшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних мотивів.

Судом встановлено, що за порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» на підставі постанов за № 106488 від 07.10.2010 року, № 107712 від 14.10.2010 року та №119388 від 03.02.2011 року до ОСОБА_2 було застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 5 100,00 грн.

Однак не погоджуючись з даним рішенням ОСОБА_2 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області про скасування постанов про застосування фінансових санкцій, в тому числі і за №106488, №107712 та №119388. Постановою суду від 27.04.2011 року у задоволенні даного позову відмовлено. Проте в апеляційному порядку Львівським апеляційним адміністративним судом 11.12.2012 року постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог щодо скасування постанов відповідача - скасовано, прийнято в цій частині нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено, постанови начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 106488 від 07.10.2010 року, № 107712 від 14.10.2010 року та №119388 від 03.02.2011 року - скасовано.

Відповідно ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст.255 КАС України постанова, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Таким чином, оскільки рішення суб'єкта владних повноважень визнано нечинними в судовому порядку, обов'язок їх виконання у відповідача відсутній, а відтак несплата фінансових санкцій, застосованих даними рішеннями, не може бути підставою для їх стягнення в судовому порядку.

За таких обставин позов до задоволення не підлягає.

Враховуючи вищенаведене, на підставі ч.2 ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.ст. 162, 255 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні позову відмовити повністю.

Згідно ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова складена в повному обсязі 20.03.2013 року.

Суддя: /підпис/ Гундяк В.Д.