Ухвала від 20.02.2013 по справі К/9991/55182/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" лютого 2013 р. м. Київ К/9991/55182/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Ситникова О.Ф.,

Весельської Т.Ф.,

Малиніна В.В.

розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити певні дії за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 серпня 2011 року, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 серпня 2011 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області повернуто заявнику.

Не погоджуючись з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 серпня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області відповідач звернувся з касаційною скаргою, в якій просив скасувати зазначену ухвалу і направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду, посилаючись на порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, колегія суддів, в межах ст. 222 КАС України, дійшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Постановляючи ухвалу про повернення апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що відповідачем пропущений строк звернення до суду з апеляційною скаргою та не подано заяви про поновлення пропущеного строку, оскільки строк на подачу апеляційної скарги становив 10 днів і закінчився 04 травня 2011 року, а апеляційна скарга подана відповідачем 10 травня 2011 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України (чинного на час звернення до апеляційного суду) апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення постанови, а в разі складання постанови в повному обсязі -з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Так як питання про поновлення строку на апеляційне оскарження з посиланням на поважність причин його пропуску особою, яка подала касаційну скаргу не порушувалося, колегія суддів погоджується з тим, що відповідачем пропущений строк для подачі апеляційної скарги.

За таких обставин колегія суддів Вищого адміністративного суду України повністю погоджується із висновками суду апеляційної інстанції та вважає, що доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду, тому вимоги касаційної скарги не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 224, 231 КАС України, -

УХВАЛИВ :

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області залишити без задоволення, а ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 серпня 2011 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та оскарженню не підлягає.

Судді О.Ф. Ситников

Т.Ф. Весельська

В.В. Малинін