Ухвала від 21.02.2013 по справі 813/1354/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

21 лютого 2013 року№ 813/1354/13-а

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Золочівської районної Державної адміністрації Львівської області про визнання рішення протиправним та зобов'язання до вчинення дій, -

встановила:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до УПСЗН Золочівської РДА Львівської області про визнання протиправним рішення відповідача від 17.12.2012 року № 2990 щодо відмови визнати його учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії за період з 01.07.2001 року по 11.03.20212 року та про зобов'язання відповідача вчинити дії щодо визнання ОСОБА_2 таким учасником, оскільки таке рішення є підставою для отримання позивачем відповідних пільг згідно Закону України "Про статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Вирішуючи питання про підсудність справи, суд виходить з того, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно ч. 1 ст. 21 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що дана справа, згідно визначеної ч.1 ст.18 КАС України предметної підсудності, підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, а не окружному адміністративному суду.

Згідно ч. 3 п. 6 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

У відповідності до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Роз'яснити позивачу, що, відповідно до правил територіальної підсудності, з даним позовом йому слід звернутись до Золочівського районного суду Львівської області.

Керуючись ст.ст. 18, 22, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИЛА:

позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Золочівської районної Державної адміністрації Львівської області про визнання рішення протиправним та зобов'язання до вчинення дій повернути позивачу.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Потабенко В.А.