Постанова від 18.02.2013 по справі 736/226/13-а

Справа № 736/226/13-а

Номер провадження 2-а/736/34/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2013 року м. Корюківка

Корюківський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді - Корха О.І.,

при секретарі - Александровій Н.Л.,

за участі позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Іваненко С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Корюківка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду, з цією позовною заявою в порядку адміністративного судочинства України, посилаючись на те, що він працює на посаді головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні. 30 січня 2013 року його, як головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні, було притягнуто Управлінням Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та було накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 гривень.

В протоколі Управління Пенсійного фонду в Корюківському районі Чернігівської області про адміністративне правопорушення від 30 січня 2013 року зазначається, що при перевірці Корюківської центральної районної лікарні встановлено порушення строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2012 року. було порушено п.1 ч. 2 ст. 6 та ч.8 ст. 9 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п.п.4.3.6 пункту 4.3 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

ОСОБА_1 вважає, що притягнення його до адміністративної відповідальності є неправомірним і безпідставним з наступних причин.

Згідно ч.8 ст. 9 ЗУ України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок за листопад 2012 року Корюківська ЦРЛ повинна була внести до 20.12.2012 року.

Корюківська районна лікарня є бюджетною установою, яка повністю фінансується за рахунок коштів районного бюджету. Головний розпорядник коштів - Корюківська районна державна адміністрація. ЦРЛ отримує на свій рахунок в УДКСУ в Чернігівській області кошти загального фонду по розподілу виділених бюджетних асигнувань, після того як фінансове управління корюківської РДА перерахує кошти на її рахунок.

Фінансування ЦРЛ здійснюється з районного бюджету згідно поданих заявок бухгалтерією до фінансового управління та в межах відповідних призначень на дані витрати, згідно розпоряджень фінансового управління Корюківської РДА.

Причиною несвоєчасної сплати єдиного внеску за листопад 2012 року стало несвоєчасне та не в повному обсязі надходження коштів з районного бюджету на рахунок Корюківської ЦРЛ.

Як керівник, ОСОБА_1 повністю контролює своєчасне подання централізованою бухгалтерією фінансових зобов'язань до органів державного казначейства, заявок до фінансового управління райдержадміністрації на виплату заробітної плати та інших виплат. Дані заявки і в листопада місяці 2012 року були подані бухгалтерією своєчасно, що підтверджується копіями реєстрів бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та заявками до фінансового управління райдержадміністрації за листопад місяць. Однак до 7 грудня 2012 року кошти на рахунок ЦРЛ не надходили і тільки 07.12.2012 року, а слідуюче 24.12.2012 року, Корюківською райдержадміністрацією та Корюківською районною радою були видані розпорядження про розподіл дотацій на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ №№69, 77, а 30 січня 2013 року розпорядження №3 про виділення коштів з вільного залишку районного бюджету, та кошти надійшли до ЦРЛ, і одразу, починаючи з 07 грудня 2012 року, Корюківська ЦРЛ почала перераховувати кошти до управління ПФУ в Корюківському районі для сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1, як головним лікарем Корюківської ЦРЛ, були вжиті всі заходи щодо своєчасної сплати внесків до Пенсійного фонду України, ОСОБА_1 порушив строки сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з незалежних від нього причин - через несвоєчасне проведення фінансовим управлінням Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області фінансування коштів ЦРЛ та виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.

Виходячи з вищевикладеного позивач просить суд: визнати протиправною та скасувати постанову управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області від 30 січня 2013 року №001574 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження у справі закрити.

У судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, просить визнати протиправною та скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 165-1 КУпАП. Також пояснив, що Корюківська районна лікарня є бюджетною установою, яка повністю фінансується за рахунок коштів районного бюджету. Головний розпорядник коштів - Корюківська районна державна адміністрація. ЦРЛ отримує на свій рахунок в УДКСУ в Чернігівській області кошти загального фонду по розподілу виділених бюджетних асигнувань, після того як фінансове управління Корюківської РДА перерахує кошти на її рахунок. Фінансування ЦРЛ здійснюється з районного бюджету згідно поданих заявок бухгалтерією до фінансового управління та в межах відповідних призначень на дані витрати, згідно розпоряджень фінансового управління Корюківської РДА. Причиною несвоєчасної сплати єдиного внеску за листопад 2012 року стало несвоєчасне та не в повному обсязі надходження коштів з районного бюджету на рахунок Корюківської ЦРЛ . Також позивач повідомляє, що 24.12.2012 року відбулося повне погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2012 року, що підтверджується наданими копіями платіжних доручень наявними в матеріалах справи.

Представник відповідача - УПФ України в Корюківському районі Чернігівської області в судовому засіданні позов не визнав, подав письмові заперечення на позов та просить суд відмовити в задоволенні даного позову.

Суд, вислухавши позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити за наступних підстав.

По справі встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні. 30 січня 2013 року його, як головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні, було притягнуто Управлінням Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та було накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 гривень.

В протоколі Управління Пенсійного фонду в Корюківському районі Чернігівської області про адміністративне правопорушення від 30 січня 2013 року зазначається, що при перевірці Корюківської центральної районної лікарні встановлено порушення строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2012 року. було порушено п.1 ч. 2 ст. 6 та ч.8 ст. 9 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п.п.4.3.6 пункту 4.3 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Суд вважає , що притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 165-1 КУпАП є протиправним і безпідставним з наступних причин.

Згідно ч.8 ст. 9 ЗУ України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок за листопад 2012 року Корюківська ЦРЛ повинна була внести до 20.12.2012 року.

Корюківська районна лікарня є бюджетною установою, яка повністю фінансується за рахунок коштів районного бюджету. Головний розпорядник коштів - Корюківська районна державна адміністрація. ЦРЛ отримує на свій рахунок в УДКСУ в Чернігівській області кошти загального фонду по розподілу виділених бюджетних асигнувань, після того як фінансове управління корюківської РДА перерахує кошти на її рахунок.

Фінансування ЦРЛ здійснюється з районного бюджету згідно поданих заявок бухгалтерією до фінансового управління та в межах відповідних призначень на дані витрати, згідно розпоряджень фінансового управління Корюківської РДА.

Причиною несвоєчасної сплати єдиного внеску за листопад 2012 року стало несвоєчасне та не в повному обсязі надходження коштів з районного бюджету на рахунок Корюківської ЦРЛ.

Як керівник, позивач ОСОБА_1 повністю контролював своєчасне подання централізованою бухгалтерією фінансових зобов'язань до органів державного казначейства, заявок до фінансового управління райдержадміністрації на виплату заробітної плати та інших виплат. Дані заявки і в листопада місяці 2012 року були подані бухгалтерією своєчасно, що підтверджується копіями реєстрів бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та заявками до фінансового управління райдержадміністрації за листопад місяць. Однак до 7 грудня 2012 року кошти на рахунок ЦРЛ не надходили і тільки 07.12.2012 року, а слідуюче 24.12.2012 року, Корюківською райдержадміністрацією та Корюківською районною радою були видані розпорядження про розподіл дотацій на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ №№69, 77, а 30 січня 2013 року розпорядження №3 про виділення коштів з вільного залишку районного бюджету, та кошти надійшли до ЦРЛ, і одразу, починаючи з 07 грудня 2012 року, Корюківська ЦРЛ почала перераховувати кошти до управління ПФУ в Корюківському районі для сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1, як головним лікарем Корюківської ЦРЛ, були вжиті всі заходи щодо своєчасної сплати внесків до Пенсійного фонду України, ОСОБА_1 порушив строки сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з незалежних від нього причин - через несвоєчасне проведення фінансовим управлінням Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області фінансування коштів ЦРЛ та виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.

Так позивачем по справі було доведено, що Корюківською ЦРЛ вчасно, тобто листопада місяці 2012 року направлено заявки на фінансування установи по заробітній платі та нарахуваннях на заробітну плату за листопад 2012 року , що підтверджується копіями реєстрів бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та заявками до фінансового управління райдержадміністрації за листопад місяць, планувалося їх повне погашення.

Однак із-за відсутності коштів в бюджеті, до 7 грудня 2012 року кошти на рахунок ЦРЛ не надходили і тільки 07.12.2012 року, а слідуюче 24.12.2012 року, Корюківською райдержадміністрацією та Корюківською районною радою були видані розпорядження про розподіл дотацій на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ №№69, 77, а 30 січня 2013 року розпорядження №3 про виділення коштів з вільного залишку районного бюджету, та кошти надійшли до ЦРЛ, і одразу, починаючи з 07 грудня 2012 року, Корюківська ЦРЛ почала перераховувати кошти до управління ПФУ в Корюківському районі для сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.. 27.12.2012 року відбулося повне погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за листопад 2012 року, що підтверджується наданими позивачем до суду копіями платіжних доручень №2503 від 27.12.2012 року на суму 259,67 грн. та №2504 від 27.12.2012 року на суму 24028,75 грн., №2297 від 07.12.2012 р. на суму 2100 грн., №2405 від 10.12.2012 р. на суму 25000 грн., №2433 від 18.12.2012 р. на суму 35522 грн., № 2296 від 18.12.2012 р. на суму 3800 грн., від 10 грудня 2012 на суму 2100 грн., №2447 від 20.12.2012 р. на суму 200 грн., №2446 від 20.12.2012 р. на суму 5400 грн., №2448 від 20.12.2012 р. на суму 12378 грн., №2444 від 20.12.2012 р. на суму 15400 грн., №2623 від 24.12.2012 р. на суму 3830,6 грн., №2624 від 24.12.2012 р. на суму 4028,09 грн., №2622 від 24.12.2012 р. на суму 34401,31 грн., №2526 від 24.12.2012 р. на суму 6500 грн., №2640 від 26.12.2012 р. на суму 8500 грн..

Також позивач ОСОБА_1 надав до суду в підтвердження своїх позовних вимог копії бюджетних зобов'язань, які зареєстровані в УДКСУ в Корюківському районі.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Представник відповідача надав до суду письмові заперечення на позов.

Стаття 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Відповідно до ст.9 КУпАП України, адміністративне правопорушення (проступок) визнається протиправним, вина (умисна або не обережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободу громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 62 ч.3 Конституції України - усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що відповідачем при розгляді справи про адміністративне правопорушення у відношенні позивача не було не з'ясовано чи дійсно позивачем було вчинено вказане адміністративне правопорушення; чи винна особа у його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності; чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, що є порушенням вимог ст. ст. 268, 278 - 280 КУпАП.

Таким чином, суд, дослідивши всі надані сторонами матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ЧН №001574 та постанову серії ЧН №001574 від 30.01.2013 року по справі про адміністративне правопорушення, документи надані позивачем , вислухавши пояснення сторін, прийшов до висновку, що вказана постанова по справі про адміністративне правопорушення винесена в межах компетенції, але з порушенням вимог ст. ст. 141, 33, 254 - 255, 258, 268, 278 - 280 КУпАП і відповідно до ч. 3 ст. 2, ст. 162 КАС України є протиправною та підлягає скасуванню, як така, що винесена не на підставі і не у порядку, що передбачені законом, а також необґрунтовано, а тому позов позивача підлягає задоволенню.

З огляду на вищевикладене суд вважає, що в діях позивача немає складу правопорушення, в якому його визнано винним за зазначеною постановою, а також постанова серії ЧН №001574 по справі про адміністративне правопорушення від 30.01.2013 року прийнята з порушенням прав позивача та чинного законодавства, є необґрунтованою і незаконною, і тому підлягає скасуванню , а дії начальника Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі є протиправними.

Так як позивач не наполягає в стягненні на свою користь судових витрат, тому слід судовий збір у розмірі 34 (тридцять чотири) гривні 41 копійку сплачений позивачем при подачі позову до суду залишити за позивачем.

Керуючись ст. 62 Конституції України, ст. ст. 165-1 ч.4, 141, 33, 122 ч. 2, 247, 268, 278 - 280, 289, 293 КУпАП, ст. ст. 3, 6, 18 ч. 2, 87, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити .

Визнати протиправною та скасувати постанову серії ЧН №001574 начальника управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області Єрмоленко Олександра Васильовича по справі про адміністративне правопорушення від 30.01.2013 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 165-1 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 ( вісімсот п»ятидесяти ) гривень та провадження по даній адміністративній справі закрити, відповідно до ст.247 п.1 КУпАП в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 165-1 КУпАП.

Судовий збір у розмірі 34 (тридцять чотири) гривні 41 копійку сплачений позивачем при подачі позову до суду залишити за позивачем.

Копії постанови направити сторонам.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя О. І. Корх

Постанову складено в повному обсязі та підписано 23.02.2013 р.