Ухвала від 21.02.2013 по справі 2а-10271/11/1270

8.1.5

УХВАЛА

21 лютого 2013 року Справа № 2а-10271/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді: Чиркіна С.М.,

при секретарі: Камінській М.В.,

за участю:

представника заявника ( відповідача): Шкуренко Ю.О.

представників позивача: Костіна Д.І., Домарєвої С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Луганську заяву Державного підприємства «Антрацит» про зміну порядку виконання постанови суду від 01.12.2011 року по справі за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення боргу зі збору за геологорозвідувальні роботи на загальну суму 1 343 328,09 грн. за рахунок коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, -

ВСТАНОВИВ:

11 лютого 2013 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Державного підприємства «Антрацит» про зміну порядку виконання постанови суду від 01.12.2011 року шляхом встановлення розстрочення терміну виконання погашення заборгованості на 36 календарних місяців, починаючи з 25.03.2013 року по 25.02.2016 року включно: з 25.03.2013 року по 25.02.2015 року у сумі 1000,00 грн., з 25.03.2015 року по 25.01.2016 року у сумі 24 278,00 грн., а в останньому місяці - до 25.02.2016 року у сумі 24280,17 грн. згідно графіку.

В обґрунтування наданої заяви зазначено, що на теперішній час заборгованість ДП «Антрацит» за Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2012 року по справі № 2а-10271/11/1270 становить 315 338,17 грн. На сьогодні фінансове становище підприємства не дозволяє у повному обсязі виконувати свої зобов'язання перед бюджетом, робітниками,постачальниками.

ДП «Антрацит» є планово -збитковим підприємством, яке отримує державну підтримку на собівартість продукції.

З приводу спроможності виконання погашення заборгованості згідно доданого графіку, зазначає наступне.

Згідно балансу станом на 30 вересня 2012 року ДП «Антрацит» має дебіторську заборгованість у сумі 331 млн.200 тис.грн., у тому числі відносно приватного підприємства «Офра» у сумі 37 млн.318 тис.грн., яка включена до рядку за кодом 210 «Інша поточна дебіторська заборгованість».

При стягненні заборгованості з ПП «Офра» за рішенням Господарського суду Луганської області від 18.05.2011 року, ДП «Антрацит» матиме можливість погасити заборгованість.

В судовому засіданні представник заявника ( відповідача) підтримала доводи викладені в наданій заяві, просила змінити порядок виконання рішення суду від 01.12.2011 року згідно наданого графіку.

Проти задоволення заяви про зміну порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2011 року відповідно до наданого заявником графіку представники СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби не заперечували.

Заслухавши пояснення представника заявника (відповідача) та представників позивача, розглянувши заяву про зміну порядку виконання постанови суду, дослідивши надані докази, суд прийшов до наступного.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2011 року задоволено позовні вимоги Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення боргу зі збору за геологорозвідувальні роботи на загальну суму 1 343 328,09 грн. за рахунок коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

Встановлено ДП «Антрацит» порядок та спосіб виконання судового рішення, шляхом відстрочення погашення податкового боргу зі збору за геологорозвідувальні роботи у сумі 1 343 328,09 грн. та розстрочення терміну виконання погашення заборгованості на тридцять шість місяців, шляхом сплати податкового боргу з 11 червня 2012 року по 10 травня 2015 року включно по 37 314,66 грн. щомісячно та у травні 2015 року -37 314,98 грн. ( а.с.58-61).

Сторонами визнано, що на час розгляду заяви непогашена частина заборгованості за рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2011 року становить 315 338,17 грн.

Податкова заборгованість ДП «Антрацит» до бюджету становить 14 025,8 тис.грн.(а.с.73), загальна сума заборгованості перед Фондами соціального страхування станом на 01.02.2013 року становить 81450,00 грн., кредиторська заборгованість за поставлені товари, виконані роботи та надані послуги -219 749,0 тис.грн.( а.с.74,76).

Згідно балансу станом на 30 вересня 2012 року ДП «Антрацит» має дебіторську заборгованість у сумі 331 млн.200 тис.грн.( рядки балансу 160,180,210), у тому числі відносно приватного підприємства «Офра» у сумі 37 млн.318 тис.грн., яка включена до рядку за кодом 210 «Інша поточна дебіторська заборгованість»( а.с.75).

Рішенням Господарського суду Луганської області від 18.05.2011 року було стягнуто з ПП «Офра» на користь ДП «Антрацит» заборгованість на загальну суму 37 317 528,85 грн.(а.с.79-81).

Наказом Державної податкової адміністрації в Луганській області від 21 лютого 2011 року №73 затверджено перелік платників податків Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську, що знаходились на обслуговуванні в ДПІ міст та районів Луганської області та підлягають переведенню та взяттю на облік в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську, як платники, які відповідають критерію великих або входять до складу фінансово-промислових груп, у тому числі й ДП «Антрацит».

Згідно з пунктом 1 Указу Президента України від 09 грудня 2010 року №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» серед іншого утворено Державну податкову службу України, реорганізувавши Державну податкову адміністрацію України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, реорганізувавши шляхом злиття, перетворення і приєднання державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, державні податкові інспекції у районах, містах (крім мм. Києва та Севастополя), районах у містах, спеціалізовані державні податкові інспекції, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції, за переліком згідно з додатками 1-3, та установлено, що зазначені органи державної податкової служби, які реорганізуються, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам, які утворюються згідно з цією постановою.

Відповідно до додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №981 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м.Луганську реорганізована шляхом перетворення у Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби.

Статтею 104 Цивільного кодексу України регламентовано, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

За частиною 2 статті 108 Цивільного кодексу України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Згідно з частиною 1 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.

У разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання у відповідності із частиною 5 статті 59 Господарського кодексу України переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.

Згідно з частиною 16 статті 37 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.

Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи вищевикладене та на підставі вимог статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, а також документального підтвердження обставин, суд вважає за необхідне допустити заміну позивача - Спеціалізовану державну податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Луганську на - Спеціалізовану державну податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Враховуючи фінансовий стан відповідача, відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про задоволення поданої заяви на узгоджених з податковим органом умовах.

Керуючись статтями 55, 158, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Допустити процесуальне правонаступництво позивача у справі - Спеціалізовану державну податковою інспекцію по роботі з великими платниками податків у м.Луганську на - Спеціалізовану державну податковою інспекцію по роботі з великими платниками податків у м.Луганську Державної податкової служби.

Заяву Державного підприємства «Антрацит» про зміну порядку виконання постанови суду від 01 грудня 2011 року задовольнити.

Змінити порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2011 року по справі №2а- 10271/11/1270 за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення боргу зі збору за геологорозвідувальні роботи на загальну суму 1 343 328,09 грн. за рахунок коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, шляхом розстрочення погашення залишку заборгованості в розмірі 315 338,17 грн. на 36 календарних місяців, починаючи з 25.03.2013 року по 25.02.2016 року включно: з 25.03.2013 року по 25.02.2015 року у сумі 1000,00 грн., з 25.03.2015 року по 25.01.2016 року у сумі 24 278,00 грн., в лютому 2016 року у сумі 24280,17 грн. згідно графіку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяС.М. Чиркін