Справа № 22-а-1217/08
29 жовтня 2008 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Саприкіна І.В., розглядаючи матеріали справи за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва на постанову Господарського суду м. Києва від 09.01.2007 року по справі за їх позовом до Державної виконавчої служби у Святошинському районі м. Києва про скасування постанови щодо повернення виконавчого документа від 16.11.2006 року та зобов'язання вчинити певні дії, -
УПФУ в Святошинському районі м. Києва звернулися до Господарського суду м. Києваз адміністративним позовом до Державної виконавчої служби у Святошинському районі м. Києва про скасування постанови щодо повернення виконавчого документа від 16.11.2006 року та зобов'язання відповідача вчинити необхідні дії щодо звернення до суду про стягнення боргу в сумі 44508,74 грн. з рахунку ТОВ «Базальтові технології» на виконання вимоги № 176 від 01.03.2006 року.
Постановою Господарського суду м. Києва від 09.01.2006 року в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вищезгаданою постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення норм судом матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, що є безумовною підставою для його скасування.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 23.03.2007 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва на постанову Господарського суду м. Києва від 09.01.2007 року та призначено до розгляду клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 23.03.2007 року вище згадану апеляційну скаргу разом зі справою № 34/224-А передано до Київського апеляційного адміністративного суду.
При прийнятті такого рішення Київський апеляційний господарський суд керувався нормами КАС України, зокрема, абзацом 3 п. 5 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, після початку діяльності апеляційного адміністративного суду апеляційні скарги в адміністративних справах, подані до відповідних апеляційних загальних судів, передаються цими судами до апеляційного адміністративного суду, якщо апеляційне провадження у справі ще не відкрито.
Отже, дії Київського апеляційного господарського суду щодо передачі справи до Київського апеляційного адміністративного суду для розгляду по суті не відповідають процесуальному закону.
Згідно ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
При вивченні матеріалів справи суддею Київського апеляційного адміністративного суду встановлені перешкоди для відкриття апеляційного провадження, оскільки воно вже відкрито Київським апеляційним господарським судом 23.03.2007 року з відсутністю будь-яких відомостей щодо закінчення останнього та постановлення з даного приводу відповідного рішення.
За таких підстав суд знаходить за необхідне повернути дану справу до Київського апеляційного господарського суду для продовження апеляційного розгляду.
Крім того, необхідно звернути увагу Київського апеляційного господарського суду на те, що матеріали справи містять постанову Господарського суду м. Києва від 09.01.2006 року, а апеляційну скаргу подано на постанову цього ж суду від 09.01.2007 року, що є підставою доля відмови у відкритті апеляційного провадження та направлення справи до суду першої інстанції для виправлення описки в даті оскаржуваного рішення.
Керуючись ст. ст. 160, 165, 186 та 189 КАСУкраїни, -
Повернути справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва на постанову Господарського суду м. Києва від 09.01.2007 року по справі за їх позовом до Державної виконавчої служби у Святошинському районі м. Києва про скасування постанови щодо повернення виконавчого документа від 16.11.2006 року та зобов'язання вчинити певні дії до Київського апеляційного господарського суду для продовження апеляційного розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця, шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Суддя