ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32 ____________________________________
21.02.13 Справа № 10/176.
За позовом Відділу реклами Луганської міської ради, м. Луганськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа-Пресс", м. Луганськ
про стягнення 15 034 грн. 01 коп.
Суддя Мінська Т.М.
в присутності представників сторін:
від позивача - Кривошеєв А.В., головний спеціаліст - юрисконсульт відділу контрольно - юридичної роботи, довіреність № 88 від 02.01.2013;
від відповідача - представник не прибув.
Суть спору: заявлено вимогу про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованість за тимчасове користування місцями розташування спеціальних конструкцій (що використовуються для розміщення рекламоносіїв), які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Луганська в сумі 15034 грн. 01 коп.
Розглянувши матеріали справи, суд
31.12.2004 року між Управлінням архітектури та містобудування Луганської міської ради (робочий орган) та позивачем (користувач), у простій письмовій формі укладено договір №173 тимчасового користування місцями розташування спеціальних конструкцій які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Луганська, - згідно якому робочий орган надає користувачу у тимчасове платне користування місця, визначені у рішенні виконавчого комітету Луганської міської ради від 21.06.2004 №205/40, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Луганська, а користувач використовує ці місця для розташування спеціальних конструкцій та здійснює оплату за користування місцями згідно розділу 2 договору.
Рішення виконавчого комітету Луганської міськради від 21.06.2004 №205/40 є невід'ємною частиною цього договору (п.1.1 договору).
Пунктом 2.1 розділу 2 договору встановлено, що розмір плати за всі надані у користування місця визначається відповідно до Порядку плати за тимчасове користування місцями розташування спеціальних конструкцій (що використовуються для розміщення рекламоносіїв), які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Луганська, затвердженого рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради 26.09.2002 №215, і складає 11475 грн. 00 коп. на місяць (у т.ч. ПДВ) (розрахунок плати додається); плата вноситься з моменту отримання у встановленому порядку дозволу або дозволів на розміщення зовнішньої реклами у м. Луганську, щомісячно до 05 числа звітного календарного місяця, безготівково, на рахунок робочого органу (п.2.3).
Договір набирає юридичну силу з моменту його підписання сторонами і діє з 31.12.2005 до 03.08.2009 (п.5.1).
На підставі акту приймання-передачі від 31.12.2004 робочий орган передав користувачеві предмет договору.
Додатковою угодою № 004 від 01.04.2005 до вищевказаного договору внесено зміни до п. 2.1. договору та викладено його с такій редакції
«розмір плати за всі надані у користування місця визначається відповідно до Порядку плати за тимчасове користування місцями розташування спеціальних конструкцій (що використовуються для розміщення рекламоносіїв), які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Луганська, затвердженого рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради 26.09.2002 №215, і складає 11016 грн. 00 коп. на місяць (у т.ч. ПДВ)
Згідно з рішенням 10-ї сесії Луганської міської ради 5-го скликання від 24.10.2006 №10/30 "Про створення Відділу реклами Луганської міської ради та інші питання, пов'язані з цим", - у структурі виконавчих органів названої ради створено Відділ реклами (п.1).
20.02.2007 між Управлінням архітектури та містобудування Луганської міської ради (цедент) та Відділом реклами цієї ж ради (цесіонарій) укладено договір відступлення права вимоги (цесії), відповідно до п. 1 якого цедент відступає цесіонарієві, а цесіонарій набуває право вимоги, належне цедентові, і стає кредитором за усіма договорами тимчасового користування місцями розташування спеціальних конструкцій (що використовуються для розміщення рекламоносіїв), які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Луганська, укладеними між цедентом та суб'єктами підприємницької діяльності, яким видано дозволи на розміщення зовнішньої реклами.
Отже, Відділ реклами відповідно до рішення міськради від 24.10.2006 №10/30 та цього договору став правонаступником прав та обов'язків Управління архітектури та містобудування Луганської міської ради з зазначених питань.
На час звернення з позовом 20.08.2009 за розрахунком Позивача заборгованість в сумі 15034 грн. 01 коп. виникла за період з лютого по серпень 2009 року.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 15.10.2009 провадження по справі № 10/176 було зупинено до вирішення Господарським судом Луганської області справи № 8/200пд за позовом ТОВ "Медіа-Пресс" до Відділу реклами Луганської міської ради і Управління архітектури та містобудування Луганської міської ради про визнання договору недійсним.
Рішенням господарського суду Луганської області від 22.11.2012 № 8/200пд в позові відмовлено повністю.
Оскільки обставини, які явилися підставою для зупинення провадження по даній справі усунені, ухвалою господарського суду Луганської області від 04.02.2013 провадження по справі № 10/176 було поновлено, продовжено строк вирішення спору на 15 днів до 24.02.2013.
11.11.2010 Луганською міською радою прийнято рішення №1/11 "Про внесення змін до структури виконавчих органів Луганської міської ради" припинено шляхом реорганізації Відділу реклами Луганської міської ради та його приєднання до правонаступника - Управління архітектури та містобудування Луганської міської ради (п.3.2); призначено комісію з припинення (п.4); для припинення встановлено 3-місячний термін (п.5). .
27.12.2011 міською радою прийнято рішення №18/23 "Про внесення змін до рішення Луганської міської ради від 11.11.2010 №1/11 "Про внесення змін до структури виконавчих органів Луганської міської ради", відповідно до пункту 1.1 якого внесено зміни до пункту 5 рішення від 11.11.2010 №1/11, а саме: встановлено 17-тимісячний строк для припинення Відділу реклами.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 18.02.2013 до Реєстру 30.12.2010 внесено рішення уповноваженого органу щодо припинення юридичної особи, яке пов'язано з реорганізацією, тобто Позивач перебуває у стані припинення підприємницької діяльності.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 04.02.2013 від Позивача витребувано певні документи, в тому числі: оригінали документів, які додані до позовної заяви у копіях - для огляду в судовому засіданні; провести за своєю ініціативою звірення розрахунків за ціною позову разом з відповідачем на день слухання справи, за результатами звірення скласти акт; належним чином складений та підписаний повноважними представниками сторін акт звірення подати господарському суду; довідку підписану головним бухгалтером та головою ліквідаційної комісії про наявність заборгованості за договором № 173 від 31.12.2004 на день розгляду справи.
Дані документи необхідні для розгляду справи, оскільки після звернення Позивача з позовом сплив тривалий час, та Позивач знаходиться в стадії реорганізації, в зв'язку з чим заборгованість могла бути погашена або списана в установленому порядку. Позивач подав клопотання про відкладення розгляду справи, оскільки в зв'язку з перебуванням бухгалтера у відпустці дані документи не можуть бути підготовлені. Враховуючи, що ухвалою господарського суду Луганської області від 04.02.2013 продовжено строк вирішення спору на максимальний строк 15 днів до 24.02.2013, відкладення розгляду справи неможливе.
Відповідно до ст. 4-3, 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести певними засобами доказування ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Враховуючи вищевказані положення суд не має можливості за наявними у справі документами встановити наявність заборгованості та її розмір на даний час.
Ненадання позивачем витребуваних доказів, які мають істотне значення для вирішення спору по суті унеможливлює всебічний, повний та об'єктивний розгляд всіх обставин судової справи та прийняття правильного, мотивованого рішення, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності підтверджених належними доказами.
У зв'язку з тим, позивач не надав витребувані судом матеріали необхідні для вирішення спору, суд дійшов висновку про залишення даного позову без розгляду на підставі п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України з покладенням на позивача судових витрат .
Відповідно до ч. 4 ст. 81 ГПК України після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з ним до господарського суду в загальному порядку.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позов залишити без розгляду.
2. Судові витрати покласти на позивача.
Суддя Т.М.Мінська