18 лютого 2013 року м. Київ П/800/104/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Масло І.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Президента України, Януковича Віктора Федоровича, третя особа на стороні відповідача -Адміністрація Президента України про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -
13 лютого 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України із позовною заявою до Президента України, Януковича Віктора Федоровича, третя особа на стороні відповідача -Адміністрація Президента України про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.
За формою і змістом адміністративний позов має відповідати вимогам статей 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви, зокрема, згідно з частиною першою цієї статті у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктом четвертим частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Як вбачається з поданого позову, в пункті першому прохальної частини позовних вимог ОСОБА_1 просить визнати незаконною бездіяльність Адміністрації Президента України при розгляді його звернень на ім'я Президента України, натомість не зазначає Адміністрацію Президента України відповідачем по справі, а лише третьою особою на стороні відповідача.
В разі, якщо позивачем буде визначено Адміністрацію Президента України в якості відповідача по даній справі, то у відповідності до статей 18 та 171-1 КАС України позовні вимоги до такого суб'єкта підлягають розгляду у відповідному окружному адміністративному суді.
Також відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості -зазначає причин неможливості подання таких доказів, у зв'язку позивачу необхідно надати: звернення, адресовані Президенту України від 06 жовтня 2012 року, 12 листопада 2012 року та 03 січня 2013 року з відповідним поштовим повідомленням про отримання відповідачем таких звернень та відповідь Адміністрації Президента України від 10 січня 2013 року.
Згідно з частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України, Януковича Віктора Федоровича, третя особа на стороні відповідача -Адміністрація Президента України про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії слід залишити без руху.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 до Президента України, Януковича Віктора Федоровича, третя особа на стороні відповідача -Адміністрація Президента України про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.
Надати ОСОБА_1 строк до 11 березня 2013 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Роз'яснити ОСОБА_1, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде їй повернута.
Ухвала є остаточною і не підлягає перегляду в апеляційному чи касаційному порядку.
Суддя І.В. Масло