Ухвала від 13.02.2013 по справі 2а-7229/10/2170

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" лютого 2013 р. К/9991/60264/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Ємельянової В.І.,

Рецебуринського Ю.Й., Черпака Ю.К.,

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2012 року по справі № 2а-7229/10/2170

за позовом ОСОБА_4

до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, в якому просила: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у зарахуванні до стажу служби в ОВС на пільгових умовах часу проходження служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Сімферопольському МУ та на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Залізничному РВ Сімферопольському МУ, зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області зарахувати до стажу службу в органах внутрішніх справ на пільгових умовах із розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяця час проходження служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Сімферопольському МУ та на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Залізничному РВ Сімферопольського МУ.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 03 березня 2011 року у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2012 року рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нове рішення, яким позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про відмову у зарахуванні до стажу служби ОСОБА_4 в ОВС на пільгових умовах час проходження служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Сімферопольському МУ та на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Залізничному РВ Сімферопольського МУ.

Зобов'язано Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області зарахувати до стажу служби позивача в органах внутрішніх справ на пільгових умовах із розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяця час проходження служби в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Сімферопольському МУ та на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Залізничному РВ Сімферопольського МУ, у відповідності до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей».

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області подало касаційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати судове рішення апеляційної інстанції та залишити в силі постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 03 березня 2011 року.

Перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що ОСОБА_4 з 10 лютого 2004 року проходила службу в Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим відповідно до наказу Головного управління № 25 о/с на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Симферопольському МУ.

З 22 липня 2005 року займала посаду начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Залізничному районному відділі Сімферопольського МУ, що підтверджено наказом Головного управління № 170.

Відділення перебувало у підпорядкуванні та штаті відділу дільничних інспекторів міліції Управління адміністративної служби міліції Головного управління МВС в Автономній Республіці Крим, що підтверджується довідкою Управління громадської безпеки Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим від 29 березня 2010 року.

Службу в органах внутрішніх справ ОСОБА_4 проходила з 08 грудня 1992 року по час звернення з позовом до суду і строк служби в органах внутрішніх справ, у тому числі з урахуванням пільгового обчислення стажу, складає 21 рік 1,5 місяці 23 дні.

ОСОБА_4 звернулась до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області із заявою про надання документів про підтвердження стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років із зарахуванням часу проходження служби в органах внутрішніх справ на посадах начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Сімферопольському МУ та начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків при Залізничному РВ Сімферопольського МУ на пільгових умовах із розрахунку один місяць служби за півтора.

Листом від 09 серпня 2010 року позивачу відмовлено у пільговому обчислені стажу роботи, із розрахунку один місяць за півтора.

Суд апеляційної інстанції, скасовуючи рішення суду першої інстанції та задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що оскільки позивач проходив службу у начальницькому складі органів внутрішніх справ у підрозділі з керівництва дільничними інспекторами міліції, то позивач має право на обчислення пенсії на пільгових умовах (один місяць служби за півтора місяця проходження служби), а тому відмова Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про надання документів про підтвердження стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років є необґрунтованою.

Суд касаційної інстанції висновки суду апеляційної інстанції, вважає не обґрунтованими та погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позовних вимог з огляду на таке.

Відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей»до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах карного розшуку, у підрозділах кримінальної міліції у справах неповнолітніх, кримінальної міліції у справах дітей, боротьби з незаконним обігом наркотиків та боротьби із злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, на посадах дільничних, старших дільничних інспекторів міліції та працівників підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції, у підрозділах з підбирання та транспортування трупів у морг, у підрозділах боротьби з економічною злочинністю, у виправно-трудових установах на правах лікувальних та лікарень при виправно-трудових установах для утримання інфекційно хворих засуджених.

Позивач проходила службу на посаді начальника відділення по оперативному обслуговуванню ринків, яке перебувало у підпорядкуванні та штаті відділу дільничних інспекторів.

Право на зарахування часу проходження служби на пільгових умовах має, зокрема, керівник відділу дільничних інспекторів, а не начальник відділення по оперативному обслуговуванню ринків, оскільки відділення в якому працювала ОСОБА_4 не було окремим підрозділом, а перебувало у підпорядкуванні та штаті відділу, і саме начальницький склад відділу здійснював керівництво дільничними інспекторами.

Враховуючи те, що пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей»не передбачено зарахування на пільгових умовах (1 місяць служби за 1, 5 місяця) у вислугу років для призначення пенсії час проходження служби у відділенні по оперативному обслуговуванню ринків, суд касаційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Суд першої інстанції дійшов правильних юридичних висновків щодо встановлених обставин справи і відповідним чином застосував до спірних правовідносин норми матеріального права.

Суд касаційної інстанції, встановивши наявність підстав, передбачених нормативно-правовим приписом статті 226 Кодексу адміністративного судочинства України, скасовує судове рішення суду апеляційної інстанції та залишає в силі рішення суду першої інстанції, яке ухвалено відповідно до закону і скасовано помилково.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області задовольнити.

Постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2012 року скасувати.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 03 березня 2011 року залишити в силі.

Ухвала набирає законної сили протягом п'яти днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України

Головуючий В.І. Ємельянова

Судді Ю.Й. Рецебуринський

Ю.К. Черпак

Попередній документ
29433910
Наступний документ
29433912
Інформація про рішення:
№ рішення: 29433911
№ справи: 2а-7229/10/2170
Дата рішення: 13.02.2013
Дата публікації: 20.02.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Вищий адміністративний суд України
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з відносин публічної служби, зокрема справи щодо: