Ухвала від 29.01.2013 по справі 2214/2509/2012

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2214/2509/2012

Головуючий у 1-й інстанції: Мацюк Ю.І.

Суддя-доповідач: Совгира Д. І.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2013 року м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Совгири Д. І.

суддів: Курка О. П. Матохнюка Д.Б.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 28 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного офнду України в Славутському районі та місті Славута про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулась до Славутського міськрайонного суду Хмельницької області з адміністративним позовом до управління Пенсійного офнду України в Славутському районі та місті Славута про перерахунок пенсії.

Звертаючись до суду, позивач просила визнати неправомірними дії відповідача відносно не нарахування і не виплати щомісячної компенсації у зв'язку із втратою годувальника, зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячну компенсацію у зв'язку із втратою годувальника у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до статі 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і доплати згідно ст.ст. 1, 5 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

Постановою Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 28 листопада 2012 року у задоволені адміністративного позову ОСОБА_2 - відмовлено у повному обсязі. Відмовляючи у задоволені позову, суд першої інстанції виходив із порушення з боку позивача порядку подання документів, які необхідні для виплати такої компенсації, а саме їх не подання.

Не погоджуючись з висновком суду першої інстанції, позивач в апеляційній скарзі просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти постанову, якою задовольнити позовні вимоги.

Розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, з урахуванням п. 1 ч. 1 статті 197 КАС України за наявними у справі матеріалами. Сторони в судове засідання не з'явились. Про час та місце розгляду справи сторони були належним чином повідомлені, що підтверджується матеріалами справи.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Як вбачається з матеріалів, позивач ОСОБА_2 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 - пенсіонера за віком з виробничим стажем 45 років 8 місяців 6 днів, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні з 1941 - 1945 року, також він одержував доплату до пенсії по інвалідності 1-ї групи та доплату згідно Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" . Чоловік ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком.

З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року, який відповідно до його преамбули визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.

Колегія суддів зазначає, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Положення про Пенсійний фонд України, саме органами ПФУ мають нараховуватися та виплачуватися відповідні пенсійні виплати та щомісячна компенсація по втраті годувальника.

Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг визначене статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно ст. 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї.

В той же час, колегія суддів зазначає, що для здійснення реалізації позивачем свого права на отримання відповідних виплат, та виконання обов'язків з боку відповідача, позивач повинен виконати певні умови, які визначені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, безпосередньо звернутися до відповідача із наданням заяви, необхідних документів. За наслідками розгляду документів відповідач зобов'язаний прийняти відповідне рішення (розпорядження) яке є належним засобом реалізації своїх владних управлінських функцій в сфері пенсійного забезпечення про призначення або про відмову у призначені відповідних доплат, при чому такий перерахунок може бути проведений з урахуванням положень ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з дня подання заяви встановленої форми з усіма необхідними документами.

Колегія суддів зазначає, що само по собі письмове звернення в межах звернення громадян до відповідача з вимогами про здійснення виплат, не є безумовною умовою її виконання.

Суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що позивач своїм правом на призначення пенсії по втраті годувальника належним чином не скористалась.

Колегія суддів зазначає, що в даному випадку не є можливим та є передчасною вимогою позивача визначення дій неправомірними та зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії у розмірах визначених статтею 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При належному зверненні до відповідача, можлива відсутність спору щодо таких пенсійних виплат. Зобов'язувати наперед, без наявності порушеного права, є безпідставним та передчасним.

Суд першої інстанції правильно встановив, що позивач в даному випадку не має право на отримання щомісячної компенсації у зв'язку втратою годувальника 50 % мінімальної пенсії за віком.

З огляду на зазначене жодних підстав для задоволення апеляційної скарги колегія суддів не вбачає. Доводи апелянта не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для залишення постанови суду першої інстанції без змін згідно статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, - залишити без задоволення, а постанову Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 28 листопада 2012 року, - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

Головуючий суддя Совгира Д. І.

Судді Курко О. П.

Матохнюк Д.Б.

Попередній документ
29030877
Наступний документ
29030879
Інформація про рішення:
№ рішення: 29030878
№ справи: 2214/2509/2012
Дата рішення: 29.01.2013
Дата публікації: 05.02.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Вінницький апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо: