Постанова від 21.01.2013 по справі 412/15853/2012

Справа № 412/15853/2012

2а/201/22/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2013 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Демидової С.О.

при секретарі Кравченко Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську справу за адміністративним за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, в якому просила визнати протиправними дії відповідача щодо не врахування при обрахунку розміру пенсії державного службовця 15 відсотків винагороди за вислугу років та середньомісячної суми матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця починаючи з 29 квітня 2010 року з урахуванням у складі заробітної плати винагороди за вислугу років у розмірі 40 відсотків посадового окладу з надбавкою за спеціальне звання та середньомісячної суми матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання; стягнути судові витрати по справі. Свої вимоги позивач обґрунтовувала тим, що вона 29 квітня 2010 року вийшла на пенсію державного службовця з посади завідуючого сектору спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податками у м. Дніпропетровську. Відповідачем для обрахунку розміру пенсії державного службовця витребувані довідки про заробіток із зменшеним розміром винагороди за вислугу років та без урахування у складі заробітної плати матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання. 09.11.2012 року позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням повного розміру винагороди за вислугу років та матеріальну допомогу, проте 21.11.2012 відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії.

Позивач в судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Згідно ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працювала завідуючим сектором спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську. На підставі особистої заяви від 29.04.2010 року була призначена пенсія відповідно до закону України «Про державну службу», при обчисленні розміру якої відповідачем були прийняті до розрахунку винагорода за вислугу років у розмірі 25 відсотків посадового окладу з урахуванням доплати за ранг, замість 40 відсотків винагороди за вислугу років, отримуваної позивачем про проходженні державної служби.

09.11.2012 року позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням отримуваного повного розміру винагороди за вислугу років та матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання, на які нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування /а.с.13/.

Листом Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська від 21.11.2012 року № 11964/07-29 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням ч.5 ст. 33 ЗУ «Про державну службу»/а.с.18-19/.

Протоколом № 1 від 08.01.2009 року засідання постійно діючої комісії по встановленню стажу роботи для виплати винагороди за вислугу років посадовим особам спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з ВПП у м. Дніпропетровську, затвердженого наказом № 3-0 від 08.01.2009 року «Про виплату винагороди за вислугу років»підтверджено право позивача на отримання пенсії з урахуванням 40 відсотків винагороди за вислугу років, згідно яких станом на 08.01.2009 року трудовий стаж ОСОБА_1 складає 31р. 3м.1д. /а.с.21/

Частиною 2 ст. 33 ЗУ «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі на інших надбавок, а отже зазначені суми є частиною заробітної плати позивача.

Відповідно до ч.2 ст. 37 ЗУ «Про державну службу»пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії , а особам які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.09.1997 року № 1013 встановлено порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання, який дає право на отримання розміру винагороди за вислугу років.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії»посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії.

Частиною 2 ст. 35 ЗУ «Про державну службу» встановлено, що державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Відповідно до п.1 ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»- максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування , в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу, сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються страхову внески до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 159, 161-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 -задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська щодо не врахування при обрахунку розміру пенсії державного службовця ОСОБА_1 15 відсотків винагороди за вислугу років та середньомісячної суми матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити ОСОБА_1 перерахунок виплату пенсії державного службовця починаючи з 29 квітня 2010 року з урахуванням у складі заробітної плати винагороди за вислугу років у розмірі 40 відсотків посадового окладу з надбавкою за спеціальне звання та середньомісячної суми матеріальної допомоги на оздоровлення і соціально-побутові питання.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 32 грн. 19 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя С.О. Демидова