ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
м. Київ
28 січня 2013 року№ 826/976/13-а
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві
про визнання незаконною та скасування постанови серії АС1 №167305 від 10.01.2013
Заявлено наступні позовні вимоги:
- визнати протиправною та скасувати постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності серії АСІ № 167305 від 10.01.2013 р. та протокол про адміністративне правопорушення серія АГ2 № 352155 від 10.01.2013 р., на основі якого винесена постанова та накладений штраф,
- визнати дії старшого ІДПС 2-го взводу супроводження полку ДПС ДАІ ГУМВС України в м. Києві майором міліції Глєбчука Вячеслава Сергійовича протиправними.
Розглянувши позовну заяву з додатками, суд прийшов до висновку, що вона подана з порушенням правил предметної підсудності та її не належить розглядати в Окружному адміністративному суді міста Києва.
Так відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на п'ять днів (ст. 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, оскільки позовні вимоги стосуються рішення суб'єкта владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, то позов має вирішуватись відповідно до ст. ст. 18, 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, з урахуванням положень статей 171-2 та 19 Кодексу адміністративного судочинства України та даних, що містяться у позовній заяві і доданих до неї документів, заяву подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки вона не підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Відповідно до ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог підсудності, постановляє ухвалу про повернення позовної заяви позивачеві.
На підставі встановленого, керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Л.О. Маруліна