Постанова від 20.01.2009 по справі АС12/643-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.01.09

Справа №АС12/643-08.

За позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача Комунального підприємства виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства, м.Шостка

про стягнення 34 254 грн. 21 коп.

Суддя Лугова Н.П.

Представники:

від позивача Груздо Т.С.

від відповідача Заєць Ю.І.

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Балясна В.С.

Згідно ухвали суду від 27.11.2008р. на підставі ст. 165 КАС України справу було передано від судді Костенко Л.А. на розгляд судді Луговій Н.П., у судовому засіданні, що відбулося 27.11.2008р. на підставі ст.150 КАС України розгляд справи було відкладено до 23.12.2008р., 23.12.2008р. було оголошено перерву до 08.01.2009р. , 08.01.2009р. було оголошено перерву до 20.01.2009р.

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 34 254 грн. 21 коп. - суму адміністративно-господарських санкцій за нестворені 3 робочих місця для працевлаштування інвалідів у 2007 році, в т.ч. 31 988 грн. 61 коп. - адміністративно - господарські санкції та 2 265 грн. 60 коп. - пеня.

Відповідач подав відзив на позовну заяву в якому заперечує проти позовних вимог посилаючись на те, що на протязі 2007 року з метою працевлаштування на підприємство інваліди безпосередньо не зверталися, але державною службою зайнятості було направлено для працевлаштування 2 інваліди (Трубніков С.С. - інвалід Ш групи, Зайцев Д.А. - інвалід Ш групи), що були працевлаштовані на посаду охоронців. Також, відповідач вказує на те, що обов»язок працевлаштування інвалідів покладений на центри зайнятості та підприємством виконані всі передбачені законодавством вимоги щодо обов»язків роботодавців по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважних представників позивача та відповідача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:

Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів» (в редакції від 06.10.2005р. № 2960-IV) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб які використовують найману працю встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу встановленого частиною 1 ст.19 та забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст.20 Закону України (в редакції від 06.10.2005р. Закон № 2960-IV) «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом передбаченим ст.19 даного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб на яких працює від 8 до 15 осіб розмір адміністративно - господарських санкцій за робоче місце призначене для працевлаштування інваліда та не зайняте інвалідом визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідач надіслав позивачу звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007р. (форма 10-Ш), в якому повідомляє, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу осіб у 2007 році складала 307 чоловік.

Отже, згідно ст.19 зазначеного Закону, на підприємстві відповідача у 2007 році норматив складав 12 робочих місць.

В обґрунтування вимог викладених в позовній заяві позивач посилається на те, що відповідачем не виконано норматив по створенню 3-х робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році.

Як свідчать матеріали справи, фактично у 2007 році підприємством дійсно не було виконано норматив по створенню 3-х робочих місця для працевлаштування інвалідів.

Розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві за 2007 рік становить 10 662,87 грн., тому сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2007 році складає 31 988 грн. 61 коп.

Таким чином, станом на 09.10.2008р. борг відповідача зі сплати адміністративно - господарських санкцій складає 31 988 грн. 61 коп.

У відповідності до ч.2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Розмір пені обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Розмір пені за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій складає 2 265 грн. 60 коп.

Факт заборгованості відповідача в сумі 34 254 грн. 21 коп. підтверджено матеріалами справи, зокрема звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік.

У відзиві на позовну заяву відповідач посилається на те, що ним було направлено до Шосткинського центру зайнятості населення звіти про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів форми 3-ПН, але центром зайнятості не було направлено інвалідів для заняття вакантних посад.

Як свідчить лист Шосткинського міськрайцентру зайнятості за № 02-05/3191 від 26.12.2008р., протягом 2007 року від Комунального підприємства виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства до центру зайнятості надійшло 19 звітів.

У відповідності до наказу Державного комітету статистики № 286 від 28.09.2005р. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.11.2005р. за № 1442/11722 було затверджено форму статистичної звітності № 3-ПН «Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад)», який щомісячно подається підприємствами, установами та організаціями на адресу державної служби зайнятості.

Факт надання відповідачем звітів про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) до державної служби зайнятості не може бути доказом належного виконання підприємством вимог ст.ст. 18, 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», оскільки підприємство зобов»язане на протязі всього року здійснювати заходи направлені на працевлаштування інвалідів.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем не вжито всіх необхідних заходів для створення робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів.

На підставі викладеного, суд вважає вимоги позивача правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст.158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства виробничого управління водопровідно - каналізаційного господарства (41100, Сумська область, м.Шостка, вул. Прорізна, 17, код 03352935) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Суми, вул.Горького, 2, ГУДКУ у Сумській області, Банк отримувача: ГУДКУ у Сумській області, код 23636315, на р/р 31212230700002, МФО 837013) 34 254 грн. 21 коп. - суму адміністративно-господарських санкцій за нестворені 3 робочих місця для працевлаштування інвалідів у 2007 році, в т.ч. 31 988 грн. 61 коп. - адміністративно - господарські санкції та 2 265 грн. 60 коп. - пеня.

3. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили.

4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

5. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Н.П. ЛУГОВА

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови підписано 20.01.2009р.