Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про передачу до іншого суду
16 січня 2013 р. Справа № 2а/0570/17749/2012
приміщення суду за адресою: 3052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Козаченка А.В.
при секретарі Островської О.М.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника позивача Олейник З.Д.
представника відповідача не з*явився
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кіровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення «Про недовіру Кіровському міському голові» від 21.12.2012р. №6/34-2, визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кіровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення «Про недовіру Кіровському міському голові» від 21.12.2012р. №6/34-2, визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.01.2013р. відкрито провадження у вищевказаній справі та призначено її до попереднього судового розгляду.
У попередньому судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги.
Судом з'ясовано питання про склад осіб, які братимуть участь у справ та визначені факти, які необхідно встановити для вирішення спору
Разом з тим, з приводу предметної підсудності цієї адміністративної справи суд зазначає наступне.
Згідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно п.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 ст.3 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Також суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. №280/97, система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Враховуючи, що відповідач за цією адміністративною справою є органом місцевого самоврядування, суд вважає, що справа за цим адміністративним позовом не підсудна окружному адміністративному суду та повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, проти чого також не заперечували позивач та його представник.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним передати дану справу на розгляд Кіровського міського суду Донецької області.
У зв'язку із вирішенням необхідних дій у попередньому судовому засіданні та на підставі п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення «Про недовіру Кіровському міському голові» від 21.12.2012р. №6/34-2, визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, передати на розгляд Кіровського міського суду Донецької області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Козаченко А.В.