Постанова від 05.03.2012 по справі 9101/22516/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" березня 2012 р. справа № 2а-6045/11

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Богданенка І.Ю.

суддів: Уханенка С.А. Дадим Ю.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

на постанову Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 26 грудня 2011 року

у справі № 2а-6045/11

за позовом ОСОБА_1

до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

про визнання неправомірними дій та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2011 року ОСОБА_1 звернувся в Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії за період з 01 грудня 2007 року.

Постановою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 26 грудня 2011 року позовні вимоги задоволені. Визнано протиправними дії та зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з 28 травня 2011 року за вислугу років з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою, військовим (спеціальним званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством, як передбачено частиною 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Не погодившись з постановою суду, головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернулося з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, та підтверджується матеріалами справи, з 01 грудня 2007 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області і отримує пенсію за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Частиною 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(в редакції, що діяла на час призначення пенсії), передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Згідно статті 11 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що набрала чинності 29 квітня 2006 року, законодавство про пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів; при цьому зміна умов і норм пенсійного забезпечення названих осіб здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Частиною 1 статті 37 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»встановлено, що звільненим у 2006-2007 роках особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та членам їх сімей до грошового забезпечення для обчислення пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому при обчисленні пенсій у розрахунок грошового забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі.

Пунктом 25 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»дію частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»зупинено на 2007 рік.

Водночас, установлений у статті 37 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій військовослужбовців і вимоги пункту 25 статті 71 цього ж Закону щодо зупинення на 2007 рік дії частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»не були скасовані, а тому підлягали застосуванню.

Таким чином, головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області вирішуючи у 2007 році питання про призначення й обчислення пенсії ОСОБА_1 на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», правильно застосувало чинне законодавство з урахуванням вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», який був прийнятий пізніше, тобто діяло в межах наданої компетенції відповідно до вимог законодавства.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції припустився порушень вимог норм матеріального права, що призвело до прийняття неправильного рішення, в зв'язку з чим, апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду скасуванню з прийняттям нового судового рішення про відмову у задоволенні позову.

Керуючись статтями 195, 196, пунктом 3 частини 1 статті 198, пунктом 4 частини 1 статті 202, статтями 207, 212 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області -задовольнити.

Постанову Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 26 грудня 2011 року -скасувати.

Відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Постанова набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: І.Ю. Богданенко

Суддя: С.А. Уханенко

Суддя: Ю.М. Дадим