ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про забезпечення адміністративного позову
11 січня 2013 року № 826/422/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариств з обмеженою відповідальністю «Мортадела», «Дореган», «Латердо», «Пордуласа», «Баролді», «Даріоль», «Бреазол», «Пезардо», «Карамбола», «Мадоран» до Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій та скасування наказу в частині ,-
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулись Товариства з обмеженою відповідальністю «Мортадела», «Дореган», «Латердо», «Пордуласа», «Баролді», «Даріоль», «Бреазол», «Пезардо», «Карамбола», «Мадоран» до Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання неправомірними дій директора Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Хонди Марини Петрівни щодо винесення Наказу №15 від 26.11.2012 року про демонтаж рекламних засобів в частині демонтажу рекламних засобів, що належать позивачам та визнання протиправним та скасування Наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів, що належать позивачам.
Одночасно із позовною заявою до суду надійшло клопотання від позивачів про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, в якому позивачі просять зупинити дію наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів в частині здійснення демонтажу рекламних засобів, що належать позивачам та заборонити Комунальному підприємству «Київреклама» здійснювати будь-які дії щодо виконання наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів в частині здійснення демонтажу рекламних засобів що належать позивачам.
В обґрунтування клопотання позивачі зазначили, що Наказ №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів є незаконним, оскільки рекламний засіб є власністю позивачів, внаслідок якого останні позбавляються права власності у формі реалізації права володіння, користування, розпорядження майном, оскільки жодним законом України не передбачено позбавлення права позивачів на розміщення реклами.
Порядок розміщення реклами в місті Києві, затверджений Рішенням Київської міської ради від 22.09.2011 року №37/6253 передбачає, що у відповідності до п. 17.2 даного Порядку випадках (крім випадку, коли власника РЗ неможливо встановити) демонтаж РЗ має бути проведений власниками (законними користувачами) РЗ самостійно за власний рахунок в термін, вказаний у вимозі дозвільного органу чи КП «Київреклама» про усунення порушень вимог порядку розміщення зовнішньої реклами. Вимога направляється у письмовій формі поштою з повідомленням про вручення або вручається представнику розповсюджувача реклами особисто під підпис.
У відповідності до пп. а), б), г), д), ж), з) п. 17.2 цього Порядку до вимоги додається акт, в якому зафіксовані виявлені порушення, за підписом представників дозвільного органу та/або КП «Київреклама» (п. 17.4.)
Відповідно до пункту 17.2 Порядку розміщення реклами в місті Києві демонтаж рекламних засобів має бути проведений власниками (законними користувачами) рекламних засобів самостійно за власний рахунок в термін, вказаний у вимозі дозвільного органу чи КП «Київреклама», здійснюється демонтаж РЗ.
Крім того, Позивачі зазначають, що Відповідач жодного разу не звертався з письмовою вимогою про добровільний демонтаж рекламних засобів, хоча, надсилання вимоги є обов'язковою.
Згідно з частиною третьою статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
За правилами ч. 4 ст. 117 КАС України адміністративний позов може бути забезпечений забороною вчинення певних дій.
Враховуючи, що у разі демонтажу рекламних засобів до вирішення справи по суті, позивачам в подальшому при відновлені прав та інтересів необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також те, що між позивачами та іншими суб'єктами господарювання укладено договори на розміщення реклами, та дії по демонтажу потягнуть за собою не виконання договірних відносин та призведуть до порушення прав та інтересів і інших суб'єктів господарської діяльності, суд дійшов висновку про доцільність зупинення дії наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів в частині здійснення демонтажу рекламних засобів, що належать позивачам та заборонити Комунальному підприємству «Київреклама» вчиняти дії щодо виконання наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів в частині здійснення демонтажу рекламних засобів що належать позивачам, до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
Відповідно до частини першої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Частиною п'ятою статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 117, 118, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Мортадела» (04074, м. Київ, вул. Лугова, 12, ТРЦ «Караван»), Товариства з обмеженою відповідальністю «Дореган» (02095, м. Київ, вул. Срібнокільська, 3-г), Товариства з обмеженою відповідальністю «Латердо» (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26), Товариства з обмеженою відповідальністю «Пордуласа» (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 6), Товариства з обмеженою відповідальністю «Баролді» (02121, м. Київ, Харківське шосе, 114-а), Товариства з обмеженою відповідальністю «Даріоль» (04205, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 21-а, корпус 3), Товариства з обмеженою відповідальністю «Бреазол» (04050, м. Київ, вул. Артема, 77), Товариства з обмеженою відповідальністю «Пезардо» (02088, м. Київ, вул. Червоноармійська, 26), Товариства з обмеженою відповідальністю «Карамбола» (04071, м. Київ, вул. Верхній Вал, 24), Товариства з обмеженою відповідальністю «Мадоран» (01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 27/1) про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
2. Зупинити дію наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 44) про демонтаж рекламних засобів в частині здійснення демонтажу рекламних засобів, що належать позивачам.
3. Заборонити Комунальному підприємству «Київреклама» (01030, м. Київ, вул. М. Коцюбинського, 12-а) вчиняти дії щодо виконання наказу №15 від 26.11.2012 року Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про демонтаж рекламних засобів в частині здійснення демонтажу рекламних засобів що належать позивачам.
Ухвала діє до закінчення розгляду справи по суті та набрання рішення по справі законної сили.
Ухвала підлягає негайному виконанню, оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає розгляду справи.
Ухвалу направити для виконання сторонам у справі.
Ухвала може бути пред'явлена до виконання в порядку Закону України "Про виконавче провадження".
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Аблов Є.В.