Постанова від 10.01.2013 по справі 2а/1270/10236/2012

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 січня 2013 року Справа № 2а/1270/10236/2012

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача - Непарідзе Д.Н. (довіреність від 13.12.2012 № 15711/10)

від відповідача - Бєловицький С.І. (довіреність від 21.12.2012 № 982)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області

Державної податкової служби

до товариства з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис»

про стягнення коштів за податковим боргом в загальному розмірі 65411,85 грн.,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа № 2а/1270/10236/2012 за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис», з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог від 10 січня 2013 року № 285/10, яка прийнята та приєднана до матеріалів справи ухвалою суду від 10 січня 2013 року (арк. справи 36-37, 49), про стягнення з рахунків у банках, які обслуговують платника, коштів за податковим боргом в загальному розмірі 65411,85 грн., з яких 65325,68 грн. (44992,07 грн. - податкові зобов'язання, 19114,50 грн. - штрафні санкції, 1219,11 грн. - пеня) - з податку на прибуток підприємства, 86,17 грн. (86,17 грн. - пеня) - з податку на доходи фізичних осіб.

В обґрунтування позовних вимог позивач, що товариство з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» знаходиться на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби. В порушення вимог пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України відповідач не сплатив грошові зобов'язання з податку на прибуток підприємства в сумі 64106,57 грн. (44992,07 грн. - податкові зобов'язання, 19114,50 грн. - штрафні санкції) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкових повідомлень-рішень від 04 липня 2011 року № 0000762310 та від 16 листопада 2012 року № 0002062310, у зв'язку з чим виник податковий борг. За порушення строку сплати узгоджених грошових зобов'язань відповідачу нарахована пеня з податку на прибуток підприємства в сумі 1219,11 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 86,17 грн. У зв'язку з тим, що товариство з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» самостійно податковий борг з податку на прибуток підприємства та з податку на доходи фізичних осіб не сплатило, позивач просить стягнути кошти відповідача за податковим боргом в судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду за стягненням коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог від 10 січня 2013 року № 285/10.

Представник відповідача у судовому засіданні адміністративний позов, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог від 10 січня 2013 року № 285/10, визнав повністю і надав суду заяву від 10 січня 2013 року б/н про встановлення способу та порядку виконання судового рішення (арк. справи 50-51). У заяві від 10 січня 2013 року б/н про встановлення способу та порядку виконання судового рішення відповідач зазначив, що основними видами діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» є виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, будівництво будівель, будівництво місцевих трубопроводів, ліній зв'язку та енергопостачання, монтаж систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Підприємство має сезонний характер робіт. У 2012 році підприємство протягом першого півріччя не працювало, внаслідок чого з'явилась заборгованість перед бюджетом. На даний час підприємство знаходиться у скрутному фінансовому становищі, що унеможливлює одночасну сплату усієї суми заборгованості, у зв'язку з чим відповідач просить при ухваленні рішення про стягнення коштів за податковим боргом в загальному розмірі 65411,85 грн. встановити порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення його виконання строком на 24 місяців відповідно до графіку, погодженого з позивачем, що надасть можливість збалансувати економічні показники підприємства.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Відповідно до пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Згідно із пунктом 54.5 статті 54 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження (пункт 57.3 статті 57 Податкового кодексу України).

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом під час судового розгляду, товариство з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» (ідентифікаційний код 35773835) є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 06 березня 2008 року за № 1 382 102 0000 014675, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 25 жовтня 2012 року за № 14995474 (арк. справи 11-16).

Як платник податків товариство з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 03 жовтня 2012 року № 343/183 (арк. справи 10).

На підставі акта документальної позапланової невиїзної перевірки від 17 червня 2011 року за № 1553/23/35773835 Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, абзацом 2 пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення від 04 липня 2011 року № 0000762310 про збільшення товариству з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» суми грошового зобов'язання за платежем «податок на прибуток підприємства» на 90000,00 грн., у тому числі 72000,00 грн. - за основним платежем, 18000,00 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) (арк. справи 24-26, 27).

На підставі акта документальної позапланової виїзної перевірки від 05 листопада 2012 року за № 1823/22/35773835 Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, абзацом 2 пункту 123.1 статті 123, пунктом 11 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення від 16 листопада 2012 року № 0002062310 про збільшення товариству з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» суми грошового зобов'язання за платежем «податок на прибуток підприємства» на 5572,50 грн., у тому числі 4458,00 грн. - за основним платежем, 1114,50 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) (арк. справи 19-22, 23).

Податкове повідомлення-рішення від 04 липня 2011 року № 0000762310 отримано нарочним посадовою особою відповідача - головним бухгалтером 04 липня 2011 року, про що свідчить корінець зазначеного податкового повідомлення-рішення (арк. справи 27). Податкове повідомлення-рішення від 16 листопада 2012 року № 0002062310 отримано відповідачем засобами поштового зв'язку 22 листопада 2012 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 23 на звороті).

Податкові повідомлення-рішення від 04 липня 2011 року № 0000762310 та від 16 листопада 2012 року № 0002062310 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «податок на прибуток підприємства» відповідачем в адміністративному або судовому порядку не оскаржувались.

В порушення вимог пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України товариство з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» нараховану суму грошового зобов'язання за платежем «податок на прибуток підприємства» протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкових повідомлень-рішень від 04 липня 2011 року № 0000762310 та від 16 листопада 2012 року № 0002062310, не сплатило, внаслідок чого за відповідачем станом на дату розгляду та вирішення справи утворився податковий борг з податку на прибуток підприємства за вказаними податковими повідомленнями-рішеннями в сумі 64106,57 грн., з яких 44992,07 грн. - податкові зобов'язання, 19114,50 грн. - штрафні санкції, що підтверджується обліковою карткою платника (арк. справи 41-45, 46-48).

Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 17 грудня 2010 року № 953 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 за № 1350/18645, встановлений порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платників податків у зв'язку із несвоєчасним погашенням узгодженого грошового зобов'язання, та пені на податкове зобов'язання, нараховане контролюючим органом у разі виявлення його заниження та/або визначене податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (надалі - Інструкція № 953).

Відповідно до пункту 3.1 Інструкції № 953 нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Згідно з пунктом 3.2 вищезазначеної Інструкції № 953 при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податку, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податку, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановлену цим пунктом черговість платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), орган державної податкової служби самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом. У разі наявності у платника податку податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Пунктом 3.3 Інструкції № 953 передбачено, що суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

Як вбачається з облікової картки відповідача, за несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємства та з податку на доходи фізичних осіб у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня відповідно в сумі 1219,11 грн. та в сумі 86,17 грн., яка останнім у добровільному порядку не сплачена (арк. справи 41-45, 46-48).

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

На виконання вищезазначених положень Податкового кодексу України 22 жовтня 2012 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби товариству з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» було надіслано податкову вимогу від 18 жовтня 2012 року № 622, яка отримана платником податків 26 жовтня 2012 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 28).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Оскільки податкова вимога від 18 жовтня 2012 року № 622 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Внаслідок того, що товариство з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» станом на дату розгляду та вирішення справи податковий борг у загальному розмірі 65411,85 грн., з яких 65325,68 грн. (44992,07 грн. - податкові зобов'язання, 19114,50 грн. - штрафні санкції, 1219,11 грн. - пеня) - з податку на прибуток підприємства, 86,17 грн. (86,17 грн. - пеня) - з податку на доходи фізичних осіб, не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в розмірі 65411,85 грн. за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Враховуючи клопотання відповідача про встановлення способу та порядку виконання судового рішення, відсутність заперечень з цього приводу у позивача, про що свідчить висновок Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби щодо можливості прийняття рішення про розстрочення податкового боргу від 10 січня 2013 року б/н (арк. справи 55), а також приймаючи до уваги показники фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва станом на 30 вересня 2012 року, з яких вбачається наявність як кредиторської заборгованості в сумі 3840,3 тис. грн., так і дебіторської заборгованості в сумі 4715,8 тис. грн. (арк. справи 53-54), суд у відповідності із частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення товариству з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» сплати податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 65325,68 грн. на 2 роки (двадцять чотири календарних місяців), визначивши до сплати до 25 числа кожного місяця починаючи з лютого 2013 року по 2721,90 грн., крім січня 2015 року, в якому до сплати підлягає 2721,98 грн. та з податку на доходи фізичних осіб в сумі 86,17 грн. на 2 (два) календарних місяця, визначивши до сплати до 25 лютого 2013 року 43,08 грн. і до 25 березня 2013 року 43,09 грн.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 10 січня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 14 січня 2013 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 16, 20, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» про стягнення коштів за податковим боргом в загальному розмірі 65411,85 грн. задовольнити повністю.

Стягнути кошти товариства з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» (ідентифікаційний код 35773835, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 107-Б) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, в сумі 65411,85 грн. (шістдесят п'ять тисяч чотириста одинадцять гривень вісімдесят п'ять копійок), з яких:

- 65325,68 грн. (шістдесят п'ять тисяч триста двадцять п'ять гривень шістдесят вісім копійок) за податковим боргом з податку на прибуток підприємства на р/р № 31117009700004 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, одержувач - УДКСУ у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області, код одержувача 37991477, код бюджетної класифікації платежу 11021000;

- 86,17 грн. (вісімдесят шість гривень сімнадцять копійок) за податковим боргом з податку на доходи фізичних осіб на р/р № 33217800700004 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, одержувач - УДКСУ у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області, код одержувача 37991477, код бюджетної класифікації платежу 11010100.

Розстрочити товариству з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» (ідентифікаційний код 35773835, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 107-Б) сплату податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 65325,68 грн. (шістдесят п'ять тисяч триста двадцять п'ять гривень шістдесят вісім копійок) на 2 роки (двадцять чотири календарних місяців), визначивши до сплати до 25 числа кожного місяця починаючи з лютого 2013 року по 2721,90 грн. (дві тисячі сімсот двадцять одна гривня дев'яносто копійок), крім січня 2015 року, в якому до сплати підлягає 2721,98 грн. (дві тисячі сімсот двадцять одна гривня дев'яносто вісім копійок).

Розстрочити товариству з обмеженою відповідальністю «Хай Термал Технолоджис» (ідентифікаційний код 35773835, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 107-Б) сплату податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 86,17 грн. (вісімдесят шість гривень сімнадцять копійок) на 2 (два) календарних місяця, визначивши до сплати до 25 лютого 2013 року 43,08 грн. (сорок три гривні вісім копійок) і до 25 березня 2013 року 43,09 грн. (сорок три гривні дев'ять копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 14 січня 2013 року.

СуддяТ.І. Чернявська