Ухвала від 12.09.2012 по справі 1170/2а-3020/12

УХВАЛА

12 вересня 2012 року Справа № 1170/2а-3020/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Мирошниченко В.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до начальника відділу освіти Долинської районної державної адміністрації Гадірової Оксани Вікторівни про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ :

12.09.12р. позивачем подано позовну заяву до Кіровоградського окружного адміністративного суду, в якій вона просить зобов'язати начальника відділу освіти Долинської районної державної адміністрації Гадірову О. В. надати належним чином завірений наказ про звільнення ОСОБА_1 в 2012р. з Олександрійської ЗОШ Долинського району; стягнути з Гадірової О.В. на її користь моральну шкоду в розмірі п'ять тисяч гривень.

Суд, вивчивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку, що дана позовна вимога не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

П. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; п. 2 - спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.

З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.

Як вбачається з позовної заяви та додатків до неї, на підставі рішення Кіровського районного суду у справі №2-4631/12 позивач була поновлена на посаді вчителя початкових класів Олександрівської ЗОШ Долинського району. Позивач написала заяву на відпустку, але відповідач Гадірова О.В. відмовилася отримувати рекомендований лист про відпустку, тому в даний час справа щодо відпустки знаходиться на розгляді в апеляційному суді. На заяву позивача про надання наказу про звільнення ОСОБА_1, що адресована Гадіровій О.В., відповів голова Долинської РДА.

Предметом цієї справи є правовідносини між позивачем та начальником відділу освіти Долинської районної державної адміністрації Гадіровою О.В., де відповідач по даній справі виступає в якості роботодавця, а спірні правовідносини регулюються нормами Кодексу законів про працю України.

Питання пов'язані з трудовими спорами регулюється главою ХV КЗпП України.

Статтею 221 КЗпП України визначено, що трудові спори, зокрема, розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають, зокрема, із трудових відносин.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Виходячи з вищенаведених норм законодавства, суд дійшов висновку, що даний спір не повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, зазначені позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на зазначене, у відкритті провадження в Кіровоградському окружному адміністративному суді позивачу слід відмовити.

Відповідно до ч. 6 ст. 109 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, наведеної пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

Суд роз'яснює позивачу, що із вказаною позовною заявою він повинен звертатися до місцевого суду у порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 1170/2а-3020/12 за позовною заявою ОСОБА_1 до начальника відділу освіти Долинської районної державної адміністрації Гадірової Оксани Вікторівни про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди.

Роз'яснити позивачеві, що він має право звернутися з даною позовною заявою до суду загальної юрисдикції в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.

Роз'яснити позивачеві, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом не допускається.

Копію ухвали направити позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання нею копії ухвали.

Суддя В.С.Мирошниченко