08 січня 2013 року Справа № 808/140/13-а
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Максименко Лілія Яковлівна, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2, с. Солоне
до: Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області, м. Вільнянськ
3-ті особи: ОСОБА_3, м. Запоріжжя
Відділ земельних ресурсів Вільнянського району Запорізької області, м. Вільнянськ
про: визнання розпорядження таким, що втратило чинність та зобов'язання вчинити дії,
та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
04.01.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 до Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області, 3-ті особи - ОСОБА_3, Відділ земельних ресурсів Вільнянського району Запорізької області, в якому позивач просить суд визнати розпорядження Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області № 206 від 22.03.2005 в частині передачі у власність земельної ділянки у власність ОСОБА_3 таким, що втратило чинність; зобов'язати Вільнянську РДА Запорізької області повернути ОСОБА_2. оригінал Сертифіката серії ЗП № 175871 на право власності на земельну частку (пай), виданий на ім'я ОСОБА_4.
Згідно п. 3, 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу та чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Із позовної заяви встановлено, що вимоги позивача, заявлені у п. 3 її прохальної частини не відповідають вищенаведеним положенням.
Також, згідно ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У прохальній частині позивач просить суд поновити їй строк звернення до суду як такий, що пропущений з поважних причин.
Проте, ОСОБА_1 не вказує у позові, коли саме їй стало відомо про існування оскаржуваного розпорядження та з яких причин було пропущено строк звернення до суду із даними вимогами, а також не надає відповідних доказів в обгрунтування цього. Враховуючи викладене, суд не мажє можливості встановити, чи дійсно позивачем пропущено строк, визначений ст. 99 КАС України, та відповідно встановити поважність причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду позовної заяви (у 2-х примірниках), прохальна частина якої буде приведена у відповідність вимогам ч. 4 ст. 105 КАС України, доказів того, коли позивачка дізналася про порушення своїх прав та законних інтересів (ознайомилася із оскаржуваним розпорядженням), та документального обгрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 до Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області, 3-ті особи - ОСОБА_3, Відділ земельних ресурсів Вільнянського району Запорізької області про визнання розпорядження таким, що втратило чинність, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 28 січня 2013 року Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу суду позовної заяви (у 2-х примірниках), прохальна частина якої буде приведена у відповідність вимогам ч. 4 ст. 105 КАС України, доказів того, коли позивачка дізналася про порушення своїх прав та законних інтересів (ознайомилася із оскаржуваним розпорядженням), та документального обгрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко