Постанова від 24.02.2012 по справі 2а-16027/11/0170/24

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 лютого 2012 р. (11:57) Справа №2а-16027/11/0170/24

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря Багдасарян Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АР Крим

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення,

за участю:

представник позивача - не з'явився,

відповідач - не з'явився

Обставини справи. До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулось Управління Пенсійного фонду України в м. Алушта АР Крим (далі - позивач) з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1921,37 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені в установлені законодавством строки та у розмірі штрафні санкції, застосовані за неподання до системи персоніфікованого обліку відомостей, у строки, визначені законодавством відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-VI.

Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності представника та зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, правом надати заперечення не скористався, будь - яких клопотань не надсилав.

Приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає за можливе, керуючись положеннями статі 128 КАС України розглядати справу за відсутністю сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець 28.09.2001 року Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (а.с. 11).

Відповідач знаходиться на обліку як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим за реєстраційним номером 24315615.

Приймаючи до уваги те, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, тобто до 01.01.2011 року суд вважає за необхідне керуватися нормами, чинними на момент виникнення спірних правовідносин.

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування врегульовані Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-VI із відповідними змінами та доповненнями (далі - Закон № 1058).

Відповідно до ст. 1 Закону № 1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Статтею 3 Закону № 1058 передбачено, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно з ст. 1 Закону № 1058 персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовується у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону № 1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.

Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч. 2 ст. 21 Закону 3 1058).

Отже, відповідач в розумінні Закону № 1058 є роботодавцем, який повинен надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.

Згідно з п.п. 1 п. 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.204 року № 7-6 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 10.08.2004 року за № 1000/9599 страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Пунктом 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 передбачено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10% суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20% зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У порушення вимог законодавства відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, відомості за 2005 рік, про що свідчить акт про виявлене порушення від 31.12.2009 року № 1488 (а.с. 6).

Зазначений акт направлений відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням 17.02.2010 року та отриманий відповідачем 19.02.2010 року, про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 6).

На підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 позивачем прийнято рішення від 05.05.2010 року № 285, відповідно до якого до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 1921,37 грн., які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті (а.с. 5).

Зазначене рішення направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням 20.05.2010 року та отримано відповідачем 22.05.2010 року, про що свідчить поштове повідомлення (зворотній бік а.с. 5).

Згідно з ч. 14 ст. 106 Закону № 1058 рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.

Доказів щодо сплати штрафу у розмірі 1921,37 грн. за рішенням Управління Пенсійного фонду в Сімферопольському районі АР Крим від 05.05.2010 року № 285 або його оскарження відповідачем до суду не надано, наявність боргу підтверджується карткою особового рахунку (а.с 18-20).

Приймаючи до уваги те, що сума заборгованості за фінансовими санкціями у розмірі 1921,37 грн. відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України не надані докази сплати заборгованості, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись положеннями ст.ст.158-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим фінансові санкції у розмірі 1921,37 грн. на р/р 2560870447612 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, код ЄДРПОУ 22259661.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.