Постанова від 26.12.2012 по справі 2а-9747/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2012 року № 2а-9747/12/1370

м. Львів

13 год. 00 хв.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий суддя Коморний О.І.,

секретар - Олексяк І.Р.

з участю:

від позивача не прибув

відповідача Боднар О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Логістикпарк «Міжнародний»до державного реєстратора Перемишлянської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Обставини справи.

Позивач, приватне акціонерне товариство «Логістикпарк «Міжнародний», звернувся до суду з позовною заявою у якій містяться вимоги:

- визнати протиправними дії Державного реєстратора Перемишлянської районної державної адміністрації Львівської області з приводу відмови провести Державну реєстрацію Приватного Акціонерного Товариства "Логістикпарк «Міжнародний»" створеного в результаті реорганізації (перетворення);

- зобов'язати Державного реєстратора Перемишлянської районної державної адміністрації Львівської області провести Державну реєстрацію Приватного Акціонерного Товариства "Логістикпарк «Міжнародний»" створеного в результаті реорганізації (перетворення) на підставі поданих документів.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем подано документи для проведення державної реєстрації правонаступника з додержанням всіх вимог, проте відповідачем безпідставно відмовлено у проведенні реєстрації створеного в результаті реорганізації приватного акціонерного товариства "Логістикпарк «Міжнародний»".

Позивач у судове засідання представника не направив, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності позивача, просить позовні вимоги задовольнити.

Відповідач проти позову заперечив повністю з підстав викладених у письмовому запереченні, суть яких зводиться до того, що надісланий позивачем пакет документів не відповідав вимогам Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців».

Суд заслухав пояснення відповідача, повно, всебічно і об'єктивно оцінив подані докази у їх сукупності та

встановив:

Позивачем 31.08.2012 року направлено Державному реєстратору Перемишлянської районної державної адміністрації Львівської області цінним листом з описом вкладеного (а.с.10) документи для проведення державної реєстрації новоутвореного Приватного Акціонерного Товариства "Логістикпарк «Міжнародний»" створеного в результаті реорганізації (перетворення).

Згідно супровідного листа (а.с.9) та вкладення у цінний лист (а.с.10), позивачем направлено для проведення державної реєстрації Приватного Акціонерного Товариства "Логістикпарк «Міжнародний»":

1. Статути Приватного акціонерного товариства" Логістикпарк «Міжнародний»" затверджені установчими зборами приватного акціонерного товариства "Логістикпарк «Міжнародний»" Протокол N 1 від "28" серпня 2012 р.;

2. Копія "Протоколу N 1 Установчих зборів Приватного Акціонерного Товариства "Логістикпарк «Міжнародний»" від "28" серпня 2012 р;

3. Заповнена Реєстраційна картка Форма № 2.

Згідно повідомлення відповідача №1/20-3369 від 26.09.2012 р. (а.с.7), подані позивачем для проведення державної реєстрації документи залишені без розгляду з підстав подання не в повному обсязі та невідповідності вимогам ч.5 ст.10, ч.5 ст.8, ч.2 ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Юрисдикція адміністративних судів відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до п. 16 ст. 37 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», державна реєстрація юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення, здійснюється у порядку, який встановлено статтями 24-27 цього Закону. При перетворенні юридичної особи до неї не застосовуються обмеження, встановлені частиною другою статті 35 цього Закону. Перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.

Згідно з ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;

примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

- два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник;

- документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом;

- інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб власників істотної участі цих юридичних осіб.

Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору визначені у ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»:

1. Документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються поштовим відправленням або електронним документом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.

2. Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.

Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.

3. Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

4. Статути банків, установчі документи інших юридичних осіб, які відповідно до закону підлягають погодженню Національним банком України, іншими органами державної влади, подаються з відміткою про їх погодження відповідно Національним банком України, іншими органами державної влади.

5. Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади.

Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.

6. Документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження повинен бути легалізований у встановленому порядку.

7. Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу встановлюються спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.

8. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації у випадках, передбачених цим Законом, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису.

9. З документів, поданих для проведення державної реєстрації на паперових носіях державним реєстратором, обов'язково виготовляється електронна копія шляхом сканування.

10. У разі подання електронних документів у випадках, передбачених цим Законом, реєстраційна картка та документи, крім документів, що засвідчують повноваження уповноваженої особи, засвідчуються електронним цифровим підписом заявника.

11. Електронний документ вважається одержаним державним реєстратором з часу надходження заявникові повідомлення в електронній формі про одержання такого електронного документа державним реєстратором. Державний реєстратор автоматично після отримання від заявника електронного документа надсилає йому електронний документ з підтвердженням факту одержання електронного документа.

Закріплений у ч.1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Згідно з ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В матеріалах справи відсутні і позивачем не надані докази того, що відповідачеві надсилалися документи оформлені у відповідності до вимог, закріплених у ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», зокрема ч.5 ст.8, ч.2 ст. 8 вказаного Закону.

Крім того, згідно ч.1 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»за проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у такому розмірі:

десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за проведення державної реєстрації юридичної особи;

два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

За проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, державної реєстрації зміни імені або місця проживання фізичної особи - підприємця справляється реєстраційний збір у розмірі тридцяти відсотків реєстраційного збору, встановленого частиною першою цієї статті (ч.2 ст. 10 Закону).

Документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору, є згідно ч.5 ст.10 вказаного Закону копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку.

Однак судом згідно супровідного листа (а.с.9) та вкладення у цінний лист (а.с.10) встановлено, що жодних документів, що підтверджують внесення реєстраційного збору, позивач відповідачу для проведення реєстраційних дій не подавав.

Відповідно до ч.11 ст.24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 цього Закону;

- до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій;

- документи подані не в повному обсязі.

- документи подано особою, яка не має на це повноважень.

Відтак вже та обставина, що позивачем всупереч вимогам ст.. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» не подано відповідачеві документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору, безумовно зобов'язувала відповідача відповідно до ч.11 ст.24 вказаного Закону залишити подані позивачем для проведення державної реєстрації документи без розгляду.

Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки у даній справі оспорюються дії відповідача, суб'єкта владних повноважень, суд відповідно до вимог ч.3 ст.2 КАС України, перевіряє чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем дотримані, порушення відповідачем прав позивача є надуманим, позовні вимоги є безпідставними, необґрунтованими та бездоказовими.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати слід покласти на позивача.

Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 03.01.2013 р. о 14:00 год.

Суддя (підпис) Коморний О.І.

З оригіналом згідно.

Суддя Коморний О.І.