Копія
Справа № 2н/2270/80/12
про залишення позовної заяви без розгляду
12 листопада 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Шевчука розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-3666/09/2270/11 за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн., -
ОСОБА_1 11 жовтня 2012 року звернувся до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.05.2009 року по справі № 2-а-3666/09/2270/11.
В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що вищезазначеною постановою, з нього стягнуто 1700,00 грн. фінансових санкцій по рішенню територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області № 059213 від 28.07.2008 року. Хмельницьким окружним адміністративним судом 13.07.2009 року по справі № 2-а-5506/09/2270/3 за позовом ОСОБА_1 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області рішення № 059213 від 28.07.2008 року скасовано. Оскільки рішення набрало законної сили, тому просить переглянути постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 19.05.2009 року по справі № 2-а-3666/09/2270/11.
Заявник в судове не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи провести за його відсутності, заявлені вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений, надіслав до суду клопотання про розгляд заяви за його відсутності.
Прокурор в судове засідання не з'явився, подав до суду заперечення в якому просить заяву залишити без розгляду в зв'язку з пропущенням заявником строку на звернення до суду та заяву розглянути за його відсутності.
Суд вважає за можливе розглянути справу в письмовому провадженні згідно ч.6 ст. 128 КАС України.
Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що 19 травня 2009 року постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по адміністративній справі № 2-а-3666/09/2270/11 позов Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій на підставі постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області про застосування фінансових санкцій № 059213 від 28.07.2008 року в розмірі 1700,00 грн. задоволено. Рішення суду в апеляційному порядку не оскаржувлося та набрало законної сили 15.06.2009 року.
ОСОБА_1 постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області про застосування фінансових санкцій № 059213 від 28.07.2008 року оскаржив в судовому порядку. Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 13.07.2009 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.05.2011 року, позов ОСОБА_1 задоволено, визнано протиправною та скасовано постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області № 059213 від 28.07.2008 року. Рішення набрало законної сили в порядку ст. 254 КАС України 04.05.2011 року.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Нормами ст. 247 КАС України встановлено строки на звернення звернення до суду про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, зокрема заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини. При цьому заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої статті 245 цього Кодексу, може бути подана не пізніше ніж через три роки з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку.
Оскільки постанова Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 травня 2009 року по адміністративній справі № 2-а-3666/09/2270/11 в апеляційному порядку не оскаржувалася та набрала законної сили в порядку ст. 254 КАС України (в редакції, що діяла га момент виникнення спірних правовідносин) 15.06.2009 року, а з заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами ОСОБА_1 звернувся 11.10.2012 року, тому заявником пропущений трирічний строк на звернення до суду.
Відповідно до п.9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Керуючись п.9 ч.1 ст. 155 КАС України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 2-а-3666/09/2270/11 за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницької області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук
"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук