Ухвала від 27.12.2012 по справі 2а-14506/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

27 грудня 2012 року № 2а-14506/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до третя особаУДАІ ГУ УМВС України в Київській області ОСОБА_2 ОСОБА_3

провизнання неправомірними дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 до УДАІ ГУ УМВС України в Київській області, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання неправомірними дій та бездіяльності старшого інспектора ДПС ВДАІ Васильківського району ОСОБА_3 під час дослідження ДТП 29.08.2010 року, внаслідок якої був пошкоджений Позивача автомобіль ВАЗ 21101 д/н НОМЕР_1, стягнути з УДАІ ГУ МВС України в Київській області на користь Позивача 22 000 гривень моральної шкоди за неправомірні рішення посадової особи; стягнути з Відповідача судові витрати по справі; стягнути з Відповідача 140 грн., затрачених на поїздки в Київ, на користь Позивача (з урахуванням уточнень).

ОСОБА_2 було заявлено самостійні вимоги на предмет позову, а саме: визнати рішення, дії та бездіяльність інспектора ДАІ з обслуговування Васильківського району ОСОБА_3 під час дослідження ДТП, учасником якої я був, неправомірними, незаконними; стягнути з УДАІ ГУ МВС України в Київській області 3500 грн. на його користь за оплачену ним автотехнічну експертизу, що є збитком для нього.

Від Позивача надійшло клополтання про розгляд справи за його відсутності.

За правилами ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.

Згідно з пунктом другим частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Як вбачається з позовної заяви Позивачем оскаржуються дії старшого інспектора ДПС ВДАІ Васильківського району ОСОБА_3.

Вичерпний перелік публічно-правових справ, на які не поширюється юрисдикція адміністративних судів, визначено в частині третій статті 17 КАС України, а саме справи: що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; які належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень; щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції (пункти 1, 2, 3, 4).

Отже, КАС України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.

Відповідно до п. 16.1, 16.6 частини 16 Інструкції при порушенні учасником дорожнього руху ПДР працівник підрозділу ДПС: складає протокол про адміністративне правопорушення, здійснює перевірку водія (у разі необхідності - пасажирів), а також транспортного засобу за наявними автоматизованими інформаційно-пошуковими системами.

Отже, дії інспектора, під час оформлення ДТП регламентуються Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, а відтак вимоги щодо:

Таким чином дана справа підлягає розгляду в місцевому загальному суді як адміністративному суді, а саме Васильківському міськрайонному суді Київської області.

Згідно ч. 1 п. 3 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.

У зв'язку з наведеним, керуючись ст. 19, 22 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ ГУ УМВС України в Київській області, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання неправомірними дії на розгляд Васильківського міськрайонного суду Київської області.

2. Ухвалу направити сторонам.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя А.Б. Федорчук