Рішення від 03.07.2012 по справі 543/2801/12

543/2801/12

2/543/979/12

РІШЕННЯ

іменем України

03 липня 2012 року м. Селидове

Селидівськоий міський суд Донецької області в складі:

- головуючого судді Жарової Ю.І.

- при секретарі Верхогляд А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, в якій вказала, що вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 18.07.2009 року. Від шлюбу мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З відповідачем проживають разом але відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає. Вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, отримує, призначену Селидівським УПСЗН допомогу на дитину в розмірі 130 грн,, тому потребує матеріальної допомоги. Просить суд, стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частки всіх видів заробітної плати відповідача щомісячно, до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до 28.10.2012 р.

Сторони в судове засідання не з»явились, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином. Надали заяви, в яких просять розглянути справу без їх участі, позивач позов підтримує, відповідач позов визнає.

Суд, вивчивши матеріали справи, законодавство, що регулює спірні правовідносини, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя.

Відповідно до ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка -батька дитини до досягнення дитиною трирічного віку.

Право на утримання дружина з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб 18.07.2009р., що підтверджено свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1, відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області та після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище «ОСОБА_1».

Від шлюбу мають сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено свідоцтвом про народження дитини серії НОМЕР_2, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області.

Згідно довідки ОСББ ОСОБА_1 проживає разом зі своїм чоловіком та сином за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно довідки Селидівського УПСЗН № 3159 від 07.06.2012 р. ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Селидівському УПСЗН та з 06.01.2010 р. по 28.10.2012 р. отримує допомогу по догляду за 1-єю дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130 грн. щомісячно.

Довідка № 680 від 25.06.2012 р. видана ДП «Селидіввугілля»ВП Шахта «Росія», свідчить про те, що відповідач ОСОБА_2 дійсно працює на Шахті «Росія»та його заробіток за 2011-2012 рр. складає 90038,19 грн.

Суд вважає, що слід стягнути з відповідача аліменти на утримання дружини, з якою проживає дитина, у частковому співвідношенні до його заробітку у розмірі 1/6 частини всіх видів доходів.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення аліментів є обґрунтованими і позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 80, 84 Сімейного кодексу України і на підставі ст.ст. 10, 209, 212, 214-215, 367 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с.Максимільянівка Мар»їнського району Донецької області аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання, у розмірі 1/6 частини з усіх видів доходів, починаючи з 14.06.2012 року і до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на рахунок УДК в м.Селидове судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Донецького апеляційного суду Донецької області через Селидівський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

Попередній документ
28448561
Наступний документ
28448563
Інформація про рішення:
№ рішення: 28448562
№ справи: 543/2801/12
Дата рішення: 03.07.2012
Дата публікації: 09.01.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Селидівський міський суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів