ун. № 2608/18226/12
пр. № 2/2608/7477/12
18 грудня 2012 року
Святошинський районний суд м. Києва
в складі: головуючого - судді Кириленко Т.В.
при секретарі Бандурі Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 28.11.2008р. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження.
Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому просить шлюб з відповідачем розірвати, посилаючись на те, що спільне життя у них не склалось, з 2009р. вони проживають окремо, шлюбних стосунків не підтримують, спільного господарства не ведуть. Оскільки відповідач добровільно допомоги на утримання їх доньки не надає, просить стягнути з нього аліменти в розмірі 1000грн. щомісячно.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, про день слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, суд вважає можливим слухати справу у його відсутність згідно ст. 224 ЦПК України.
Суд, прийнявши визнання позову відповідачем, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, сторони тривалий час проживають окремо, шлюбних стосунків не підтримують, спільного господарства не ведуть, почуття любові та взаємоповаги втрачені.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 184 Сімейного Кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Враховуючи обставини, зазначені у ст. 182 Сімейного Кодексу, що відповідач є працездатним, інших дітей на утриманні не має, а також розмір прожиткового мінімуму, встановлено на дитину віком до 6 років, який з 1.12.2012р. складає 961грн., суд вважає необхідним стягнути з відповідача на утримання неповнолітньої доньки аліменти в розмірі 1000грн. щомісячно.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110-112, 180-183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 57, 60, 174, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224, 226 ЦПК України, суд,-
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 28.11.2008р. відділом РАЦС Святошинського РУЮ в м. Києві, а/з № 1622 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2. народження, урож. с. Садове Снігурівського району Миколаївської обл. на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження в розмірі 1000грн. щомісячно, починаючи з 8.11.2012р. і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 214,60грн.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя