Копія
Справа № 2270/5868/12
27 грудня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПольового О.Л.
при секретарі Гук В.В.
за участі:представників сторін, представника третьої особи
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Сільськогосподарського кооперативу "Кузьминський" до Красилівської районної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 про визнання протиправними та скасування розпоряджень, -
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Красилівської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування розпоряджень.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 313/2012-р. від 27.06.2012 року "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства громадянину ОСОБА_8 (згідно додатків до розпоряджень) загальним розміром земельних ділянок - 92 га., які розташовані за межами населеного пункту с. Кузьмин та входять до складу земель Кузьминської сільської ради. 01.08.2012 року Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 381/2012-р. від 01.08.2012 року "Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 27.06.2012 року № 313/2012-р". Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 385/2012-р від 08.08.2012 року та розпорядження № 406/2012-р. від 22.08.2012 року " Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, жителям с.Кузьмин". Зазначає, що видані відповідачем оскаржувані розпорядження суперечать ст.ст.28, 166 Земельного кодексу України.
З урахуванням заяв про збільшення позовних вимог та про зменшення позовних позивач просить визнати нечинним та скасувати розпорядження Красилівської районної державної адміністрації № 385/2012-р від 08.08.2012 року "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства" в частині надання дозволу громадянам ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства с.Кузьмин Кузьминської сільської ради згідно додатку до розпорядження; № 406/2012-р. від 22.08.2012 року "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам с.Кузьмин на території Кузьминської сільської ради згідно додатку до розпорядження; № 313/2012-р. від 27.06.2012 року "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства громадянину ОСОБА_8 " в частині виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства в с. Кузьмин Кузьминської сільської ради площею 92 га.; № 381/2012-р. від 01.08.2012 року "Про внесення змін до розпорядження Красилівської районної державної адміністрації № 313/2012-р. від 27.06.2012 року" в частині зміни в пункті 6 площі земельної ділянки з 92 га на 140,4897 га.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить задоволити позов.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, надав суду письмове заперечення, яке підтвердив в суді, просить відмовити в задоволенні позову.
Представник третьої особи ОСОБА_9 в судовому засіданні проти позову заперечив, просить відмовити в задоволенні позову.
Треті особи ОСОБА_8, ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 направили до суду заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги не визнають .
Заслухавши пояснення представників сторін, представника третьої особи, дослідивши докази по справі, суд вважає що в задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.
Судом встановлено, що 27.06.2012 року Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 313/2012-р. від 27.06.2012 року "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства гр. ОСОБА_8. Згідно даного розпорядження гр. ОСОБА_8 надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок з послідуючою передачею в оренду для ведення фермерського господарства із земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів Красилівського району та перебувають у державній власності згідно з додатком.
01.08.2012 року Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 381/2012-р. від 01.08.2012 року "Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 27.06.2012 року № 313/2012-р". Відповідно до даного розпорядження внесено зміни в додаток до розпорядження, а саме: в пункті 1 площу земельної ділянки змінено з 389 га на 412,4040 га; в пункті 3 площу земельної ділянки змінено з 176 га на 242,3766 га; в пункті 5 площу земельної ділянки змінено з 169 га на 308,364 га; в пункті 6 площу земельної ділянки змінено з 92 на 140,4897 га.
08.08.2012 року Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 385/2012-р від 08.08.2012 року " Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства». Згідно даного розпорядження надано дозвіл громадянам на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, що розташовані на території Красилівського району та перебувають у державній власності згідно з додатком.
22.08.2012 року Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області видано розпорядження № 406/2012-р. від 22.08.2012 року " Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства». Відповідно до даного розпорядження надано дозвіл громадянам на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, що розташовані за межами с.Кузьмин Кузьминської сільської ради Красилівського району та перебувають у державній власності згідно з додатком.
Відповідно до ст.17 Земельного кодексу України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить:
а) розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом;
б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і регіональних (республіканських) програм з питань використання та охорони земель;
в) координація здійснення землеустрою та державного контролю за використанням та охороною земель;
г) підготовка висновків щодо надання або вилучення (викупу) земельних ділянок;
ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб у межах, визначених законом;
д) підготовка висновків щодо встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, районів у містах та міст;
е) здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок;
є) координація діяльності державних органів земельних ресурсів;
ж) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Відповідно до ч.3 ст.122 Земельного кодексу України районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності (крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті) у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:
а) сільськогосподарського використання;
б) ведення водного господарства;
в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини шостої цієї статті.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.
Згідно пункту 12 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзацах другому та четвертому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується:
а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою;
б) свідоцтвом про право на спадщину.
Суд бере до уваги те, що позивач не надав суду оригінал Державного акту на право колективної власності на землю серії ХМ № 00020 від 27.05.1995 року, з наданої копії Державного акту неможливо ідентифікувати місце розташування зазначеної у ньому ділянки, також не можна вважати схематичне зображення (конфігурацію) земельної ділянки зазначеній у копії Державного акту на право колективної власності на землю серії ХМ №00020 від 27.05.1995 дійсною за відсутності оригінала акту.
Подана позивачем викопіровка (як доказ накладення меж земельних ділянок зазначених у копії Державного акту на право колективної власності на землю серії ХМ №00020 від 27.05.1995 та тих які відводяться третім особам) виготовлена виключно на замовлення позивача без відповідних дозволів та землевпорядної документації.
Суд бере до уваги те, що на запит Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.10.2012 року Управлінням Держкомзему у Красилівському районі надано відповідь, відповідно до якої у місцевому фонді документації із землеустрою Управління Держкомзему у Красилівському районі Хмельницької області державного акта на право колективної власності на землю серії ХМ № 00020 виданого колективному сільськогосподарському підприємству «Росія»Кузьминською сільською радою народних депутатів Красилівського району 27.05.1995 р. немає.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачем не надано доказів накладення земельних ділянок третіх осіб на земельні ділянки, що належать позивачу.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, суд вважає, що оскаржувані розпорядження були прийняті Краслівською районною державною адміністрацією з дотриманням вимог чинного земельного законодавства України в межах наданих їй повноважень, а тому позовні вимоги про скасування розпоряджень Красилівської РДА задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд,-
В задоволенні адміністративного позову Сільськогосподарського кооперативу "Кузьминський" до Красилівської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування розпоряджень - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О. Л. Польовий
"Згідно з оригіналом" Суддя О. Л. Польовий