Ухвала від 25.12.2012 по справі 2а/0570/17517/2012

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про забезпечення адміністративного позову

25 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/17517/2012

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивизії, 17

суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіч С.І., розглянувши клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Донецькій області про визнання протиправним та скасування розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року № 54,

ВСТАНОВИВ:

Арбітражний керуючий ОСОБА_1 (позивач), звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління юстиції у Донецькій області (відповідач) про визнання протиправним та скасування розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року № 54.

Одночасно із позовом позивачем до суду надано клопотання про забезпечення адміністративного позову, шляхом зупинення дії розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року № 54.

В обґрунтування клопотання позивач зазначив, що відповідачем було винесено розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року яким позивачу надано строки для усунення порушень: до 28 грудня 2012 року та до 18 січня 2013 року в залежності від видів порушень. Не погодившись із виявленими при перевірці порушеннями арбітражний керуючий ОСОБА_1 подала до суду позовну заяву про визнання протиправним та скасування розпорядження. Однак подання адміністративного позову не зупиняє дію оскаржуваного рішення, тому у разі невиконання позивачем спірного розпорядження у відповідача виникає право, на підставі ст. 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» для скасування ліцензії позивача.

Позивач просить суд вжити заходи забезпечення адміністративного позову до винесення рішення у справі по суті у вигляді зупинення дії розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області про порушення Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року № 54. Зазначає, що невжиття заходів до забезпечення позову призведе до того, що права позивача відновити буде неможливо, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Дослідивши надане позивачем клопотання, суд вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п. 6.1 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 3177/5 від 14.10.11 р., однією з підстав анулювання ліцензії відповідно до ст. 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» є акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, який може бути складено у випадку не усунення порушень, встановлених у розпорядженні.

Спірне розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області Міністерства юстиції України про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року №54 як акт індивідуальної дії відповідача суб'єкта владних повноважень містить конкретні строки усунення порушень: до 28 грудня 2012 року та до 18 січня 2013 в залежності від видів порушень.

Крім цього, вказане розпорядження містить посилання на те, що у випадку невиконання розпорядження або встановлення факту повторного порушення, ліцензію позивача буде анульовано, що свідчить про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Відповідно до статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно ч. 3 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

Виходячи з приписів ч. 1 ст. 118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи викладене, суть позовних вимог, характер позову та строки, надані відповідачем позивачем у відповідному розпорядженні, приймаючи до уваги існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам позивача, а також те, що у випадку незастосування заходів забезпечення позову для відновлення законних прав позивача необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити та вважає що співмірним до заявлених вимог та відповідним їх суті буде зупинення дії розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області Міністерства юстиції України про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року № 54.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 117, 118, 133, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову задовольнити.

Вжити заходи до забезпечення адміністративного позову арбітражного керуючого ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 83000, ідент. № НОМЕР_1) до Головного управління юстиції у Донецькій області (бул. Пушкіна, 34, м. Донецьк, 83105) про визнання протиправним та скасування розпорядження Головного управління юстиції в Донецькій області від 18.12.12 р. № 54 про усунення порушення Ліцензійних умов, шляхом зупинення дії розпорядження Головного управління юстиції у Донецькій області про усунення порушень Ліцензійних умов від 18 грудня 2012 року №54.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали негайно направити для виконання Головному управлінню юстиції у Донецькій області.

Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду у справі першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Бабіч С.І.