Ухвала від 27.11.2012 по справі 2а-5777/12/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 листопада 2012 року 2а-5777/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Балаклицький А. І., розглянувши

позовну заявуТовариства з обмеженою відповідальністю "Кристал-R"

доФастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби

провизнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Кристал-R" звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій щодо проведення документальної позапланової невиїзної перервіки позивача на підставі наказу від 10.10.2012 року № 373 в період з 12.10.2012 року та нечинними результати перевірки, що оформлені Актом перевірки № 383/58/2200-24891558 від 19.10.2012 року, а також визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.11.2012 року № 0000382301, згідно з яким позивачу нараховане грошове зобов'язання за платежем "податок на прибуток приватних підприємств" у сумі 91714,75 грн., та від 06.11.2012 року № 0000422301, згідно з яким позивачу нараховане грошове зобов'язання за платежем "податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах)" у сумі 98527,50 грн.

Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

В силу положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставку судового збору встановлено як 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2012 року затверджено Законом України від 22.12.2011 року № 4282-VI "Про Державний бюджет України на 2012 рік".

Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.

Рішення суб'єкта владних повноважень, яким визначено грошове зобов'язання платника податків, суму адміністративно-господарських, штрафних санкцій, зменшено суму бюджетного відшкодування, від'ємного значення суми податку на додану вартість тощо, породжує підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи, а відтак, вимога про визнання протиправним та/або скасування такого рішення носить майновий характер.

Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

З позовної заяви убачається, що позивач заявив три позовних вимоги, що мають немайновий та майновий характер.

Так, позивач просить суд визнати протиправними дії щодо проведення перевірки на підставі наказу від 10.10.2012 року № 373 та визнати нечинними результати перевірки (немайнові вимоги).

Крім того, позивач оспорює рішення суб'єкта владних повноважень, згідно з якими йому нараховані грошові зобов'язання за платежем "податок на прибуток приватних підприємств" у сумі 91714,75 грн. та за платежем "податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах)" у сумі 98527,50 грн. Вказана вимога позивача має майновий характер, адже вирішення судом спору в цій частині стосується зобов'язань позивача, що виражені у грошовому еквіваленті, та має очевидний економічний ефект.

Як вбачається із доданої позивачем до позовної заяви платіжного доручення № 289 від 23.11.2012 року за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 33,54 грн., що не відповідає розміру судового збору, встановленого статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" для позовів немайнового та майнового характеру.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх немайнового та майнового характеру) у розмірах, визначених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал-R" до Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень, - залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 17 грудня 2012 року.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Балаклицький А. І.