27 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/13836/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя - Юрков Е.О.
при секретарі - Сап'яна С.А.
за участю: представник позивача - Ніконенко В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Збройних Сил Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити певні дії, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду з урахуванням змінених позовних вимог звернулася Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Збройних Сил Міністерства оборони України з вимогою зобов'язати квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпропетровська Збройних Сил МОУ виконати певні дії, а саме пункт 3 вимог, вказаних у листі від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718, щодо відшкодування на спеціальний рахунок КЕВ коштів у загальній сумі 36187,20 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи з в/ч А4615 (військовий шпиталь).
Ухвалою суду 07 грудня 2012 року було роз'єднано поєднані в одне провадження позовні вимоги щодо зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Міністерства оборони України виконати певні дії, а саме завірені належним чином копії матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів у відповідній кількості стосовно позовних вимог щодо (зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Міністерства оборони України виконати певні дії, а саме: пункт 2 вимог, вказаних у листі від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718, щодо посилення контролю за відшкодуванням орендарями фактично спожитих ними комунальних послуг. Відобразити в обліку дебіторську заборгованість з ТОВ «Оптукрпром-ВР» та відшкодувати на рахунок КЕВ кошти у сумі 874280,96 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи) - передати до відділу документального забезпечення Дніпропетровського окружного адміністративного суду для обов'язкової реєстрації матеріалів в автоматизованій системі документообігу для визначення судді та присвоєння номеру справи.
В обгрунтування позову позивач зазначив, що відповідно до п. 1.1.6.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на І квартал 2012 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності квартирно-експлуатаційного відділу м.Дніпропетровська Збройних Сил МОУ за період з 01.01.2010р. по 01.02.2012р.
За результатами ревізії складений акт від 18.04.2012 № 08-23/27, який був вручений відповідачу 25.04.2012 та підписаний без заперечень начальником КЕВ Базановим А.В. та головним бухгалтером Лиманською Л.І.
Ревізією встановлено, що за рахунок коштів спеціального фонду здійснено видатки на оплату комунальних послуг, які спожиті в/ч А4615 при наданні платних послуг суму 36187,20 грн., (сторінка 17 Акту) чим порушено вимоги п.20, п.46 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 N228.
Начальнику КЕВ листом від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718 пред'явлені обов'язкові вимоги про усунення порушень, встановлених ревізією, однак на час судового розгляду справи залишаються невідшкодованими порушення на загальну суму 36187,20 грн.
Представник позивача у судовому засіданні просив задовольнити позов з наведених підстав.
Представник відповідача проти позову заперечив, мотиви виклав в поданому суду письмовому запереченні в обгрунування яких зазначив, що 08.06.2012р. за вих. № 1259 відповідачем на адресу в/ч А4615 було надіслано претензію з відповідними вимогами, а також від 18.09.2012р. за вих. № 1891 та 05.12.2012р. за вих. № 2361. У відповідь на претензію в/ч А4615 листом до КЕВ м. Дніпропетровська від 25.07.12р. №737 зобов'язалась суму у розмірі 36 187,20 грн. перерахувати протягом трьох місяців до фінансуючого органу.
У зв'язку з тим, що відповідь від в/ч А4615 до КЕВ м. Дніпропетровська не надійшла, до Дніпропетровської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері відповідачем направлено звернення від 29.10.2012р. №1267 з проханням подання позовної заяви до в/ч А4615 з вимогами щодо відшкодування на спеціальний рахунок КЕВ коштів у загальній сумі 36187,20 грн.
На підставі вищезазначеного відповідач просив відмовити у задоволенні позову в цій частині.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних міркувань.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАСУ ) компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно з п.10 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», контрольно-ревізійна служба має право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Стаття 3 КАСУ надає тлумачення поняття «справи адміністративної юрисдикції» (адміністративної справи) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На виконання Указу Президента України від 09.12.2010 №1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», керуючись постановами Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 №765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції», від 20.10.2011 №1074 «Про затвердження порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади», контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області було реорганізовано, шляхом перетворення у Державну фінансову інспекцію в Дніпропетровській області.
Відповідно до п.8 Постанови КМ України «Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади »№1074 від 20.10.2011, внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) органів виконавчої влади припиняється той орган виконавчої влади, майнові права та обов'язки якого переходять його правонаступникам.
Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області (надалі за текстом-ДФІ) відповідно до Положення про Державну фінансову інспекцію України, затверджену Указом Президента України від 23.04.2011 №499/2011 та Положення про Державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом МФУ від 03.10.2011 №1236, ДФІ є органом виконавчої влади.
Крім того, відповідно до роз'яснень Верховного Суду України від 26.12.2005 № 32-2005 справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їх прав та обов'язків у конкретних відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
Так, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконанні делегованих повноважень. Необхідною та єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійснюватись саме у тих відносинах, у яких виник спір (ст.3 КАСУ).
Крім того, відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються чи перевіряються. Отже, виходячи з вищенаведеного, саме в вимогах знаходять відображення владні управлінські рішення органів ДКРС по відношенню до об'єкту контролю.
Судом встановлено, що відповідно до п. 1.1.6.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області (далі за текстом - ДФІ в Дніпропетровській області) на І квартал 2012 року на підставі направлення на проведення ревізії від 23.02.2012р. №230-12, виданого начальником ДФІ в Дніпропетровській області Качаном Р.В., головним державним фінансовим інспектором ДФІ в Дніпропетровській області Прус І.В. проведено ревізію фінансово-господарської діяльності квартирно-експлуатаційного відділу м.Дніпропетровська Збройних Сил МОУ (далі за текстом - КЕВ м.Дніпропетровська, КЕВ) за період з 01.01.2010р. по 01.02.2012р.
Ревізію проведено з 27.02.2012р. по 18.04.2012р. з перервою для проведення зустрічних звірок з 27.03.2012р. по 06.04.2012р. у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану з відома начальника КЕВ майора Базанова Андрія Вікторовича та головного бухгалтера КЕВ Лиманської Людмили Іванівни.
За результатами ревізії складений акт від 18.04.2012р. № 08-23/27, який був вручений відповідачу 25.04.2012р. та підписаний без заперечень начальником КЕВ Базановим А.В. та головним бухгалтером Лиманською Л.І.
Так, за результатами ревізії встановлені фінансові порушення на загальну суму 6768468,16 грн. Ревізією стану розрахункової дисципліни виявлено фінансових порушень, що призвели до збитків (сторінка 15 Акту), а саме: за рахунок коштів загального фонду державного бюджету здійснено видатки на оплату комунальних послуг, які фактично спожиті сторонньою юридичною особою ТОБ «Оптукрпром-БР» на суму 874280,96 грн. та за рахунок коштів спеціального фонду здійснено видатки на оплату комунальних послуг, які спожиті в/ч А4615 при наданні платних послуг суму 36187,20 грн, (сторінка 17 Акту) чим порушено вимоги п.20, п.46 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002р. № 228.
Судом встановлено, що за період з 01.01.2010р. по 01.02.2012р. до спеціального фонду в/ч А4615 у складі наданих платних послуг надійшло коштів від цивільних осіб та юридичних осіб (за договорами укладеними з Головним управлінням МНС, загонами Державної спеціалізованої служби транспорту та іншими) за спожиті комунальні послуги у загальній сумі 66729,58 грн, а саме:
- за 2010 рік - 36187,20 грн., з яких 4854,53 грн. - за електроенергію; 22190,74 грн. - за газ; 7986,23 грн. - за водопостачання та 1155,70 грн. - за вивезення сміття;
- за 2011 рік - 29577,46 грн., з яких 4911,50 грн. - за електроенергію; 17790,49 грн. - за газ; 5801,67 грн. - за водопостачання та 1073,80 грн. - за вивезення сміття;
- за січень 2012 року - 964,92 грн., з яких 187,56 грн. - за електроенергію; 561,48 грн. - за газ; 183,08 грн. - за водопостачання та 32,80 грн.- за вивезення сміття.
За період з 01.01.2010р. по 01.02.2012р. в/ч А4615 перераховано до Департаменту фінансів Міністерства оборони України коштів в сумі 27830,67 грн., що підтверджено відповідними платіжними дорученнями (від 20.12.2010 № 820; від 19.04.2011 № 118 та від 24.06.2011 № 306), а саме:
- за 2010 рік - 13233,38 грн., з яких 1370,0 грн. - за електроенергію; 8532,27 грн. - за газ; 2783,91 грн. - за водопостачання та 547,20 грн. - за вивезення сміття;
- за 2011 рік - 14597,29 грн., з яких 1999,37 грн. - за електроенергію; 9073,24 грн. - за газ; 2960,08 грн. - за водопостачання та 564,60 грн. - за вивезення сміття.
Проте, ревізією встановлено, що згідно звітів про отримані та перераховані кошти за енергоносії та комунальні послуги за спеціальним фондом КПКВ 2101020/2 за 2010 рік до КЕВ м. Дніпропетровська кошти за енергоносії та комунальні послуги в/ч А4615 не надходили, протягом 2011 року надійшло зазначених коштів в сумі 15215,0 гривень.
Слід зазначити, що на момент проведення ревізії за даними бухгалтерського обліку КЕВ м. Дніпропетровська обліковується кредиторська заборгованість по сплаті за енергоносії та комунальні послуги спожиті в/ч А4615 в сумі 2149564,97 грн., а саме: за водопостачання та водовідведення - 80527,06 грн. (за грудень 2011 року та І кв. 2012 року); за електропостачання - 76318,55 грн. (за листопад - грудень 2011 року та І кв. 2012 року) та за газопостачання - 1992719,36 грн. (за IV кв. 2011 року та І кв. 2012 року).
Внаслідок вищезазначеного, КЕВ за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету здійснено видатків на покриття витрат за енергоносії та комунальні послуг спожиті в/ч А4615 при надані платних медичних послуг на загальну суму 36187,20 грн. (2010 рік), з яких 4854,53 грн. - за електроенергію (КЕКВ 1163); 22190,74 грн. - за газ (КЕКВ 1164); 7986,23 грн. - за водопостачання (КЕКВ 1162) та 1155,70 грн. - за вивезення сміття, (КЕКВ 1165), чим порушено вимоги п, 20, 46 Постанови №228 та на відповідну суму завдано збитки установі.
Відповідно до пояснення головного бухгалтера КЕВ м. Дніпропетровська Лиманської Л.І. оплата комунальних послуг здійснюється за рахунок коштів загального і спеціального фонду. При наявності платних споживачів на зворотному боці рахунків, або актів використаних робіт начальником фінансової служби військової частини, або військоматів робиться надпис, та завіряється підписом і печаткою. Такий надпис робився тільки на рахунках по виведенню ТПВ (КЕКВ 1165). При наданні рахунків проводиться оплата всієї суми. Часткова оплата рахунку не передбачається (взяття фінансових зобов'язань). МОУ передбачений певний порядок надходження коштів від платних споживачів (відшкодування). До керівника в/ч А 4615 цей порядок доводився, але звітність до КЕВ не надходила. Також, до пояснення надано лист Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління від 30.03.2007р. № 303/22/5/125. Пояснення головного бухгалтера КЕВ м.Дніпропетровська Лиманської Л.І. та лист Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління від 30.03.2007р. № 303/22/5/125 долучено до матеріалів спраи.
Слід зауважити, що у вищевказаному листі зазначено, що військові частини надають відповідну інформацію у письмовому вигляді забезпечуючим КЕВ (КЕЧ).
Операції з оплати комунальних послуг, спожитих при надання платних медичних послуг в/а А4615, в бухгалтерському обліку КЕВ відображено в меморіальному ордері № 6 «Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими кредиторами» за січень-грудень місяці 2010 року за дебетом субрахунку 811 та кредитом субрахунку 675 «Розрахунки з іншими кредиторами»), що призвело до завищення фактичних видатків за КЕКВ 1160 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» у формі 2д «Звіт про виконання загального фонду кошторису установ» за 2010 рік на суму 36187,20 гривень. Тим самим порушено п.1.2 Порядку складання річних фінансових звітів за 2007 рік установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевого бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.01.2008 № 3 із змінами, внесеними наказом ДКУ від 15.01.2010 № 8 та п.1 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 №996-ХІV.
Начальнику КЕВ листом від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718 пред'явлені обов'язкові вимоги про усунення порушень, встановлених ревізією, однак на час судового розгляду справи залишаються невідшкодованими виявлені порушення на загальну суму 36187,20 грн.
У відповідності до п.20 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»від 28.02.2002р. № 228 - під час визначення обсягів видатків бюджету та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
Обов'язковим є виконання вимоги щодо першочергового забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями, виплату стипендії, а також на господарське утримання установ. Під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи. Видатки на придбання обладнання, капітальний ремонт приміщень тощо, які не є першочерговими, можуть передбачатися лише за умови забезпечення коштами невідкладних витрат та відсутності заборгованості. При цьому видатки на заробітну плату з коштів спеціального фонду обчислюються залежно від обсягу діяльності, що провадиться за рахунок цих коштів, із застосуванням встановлених законодавством норм, які використовуються установами аналогічного профілю.
Мінфін має право визначати на кожний рік порядок врахування у кошторисах обсягів заборгованості, яка виникла внаслідок непогашення бюджетних зобов'язань установ.
Згідно до вимог п. 46 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»від 28.02.2002р. № 228 - розпорядники бюджетних коштів мають право брати бюджетні зобов'язання щодо видатків бюджету або надання кредитів з бюджету відповідно до кошторису, плану асигнувань загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету та плану спеціального фонду виходячи з потреби у забезпеченні здійснення пріоритетних заходів та з урахуванням платежів, необхідних для погашення зобов'язань минулих періодів, узятих на облік органами Казначейства, якщо інше не передбачено законодавством; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації - після їх погодження з генеральним державним замовником зазначеної програми (центральним органом виконавчої влади, визначеним Кабінетом Міністрів України). Розпорядники бюджетних коштів - вищі навчальні заклади та наукові установи, заклади охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, мають право брати зазначені бюджетні зобов'язання також відповідно до плану використання бюджетних коштів і помісячного плану використання бюджетних коштів.
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень до такого фонду (з дотриманням вимог частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України ), якщо інше не передбачено законодавством.
Обсяг бюджетних зобов'язань, узятих установою протягом бюджетного періоду, повинен забезпечити зменшення рівня заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих періодів та недопущення виникнення заборгованості за бюджетними зобов'язаннями у поточному році.
У разі скорочення бюджетних асигнувань розпорядники повинні вживати заходів до ліквідації або скорочення обсягу бюджетних зобов'язань, які перевищують уточнені плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, плани використання бюджетних коштів, помісячні плани використання бюджетних коштів.
У разі прийняття Мінфіном рішення про внесення змін до розпису за результатами місячного звіту відповідно до частини першої статті 54 Бюджетного кодексу України розпорядники повинні забезпечити приведення обсягів бюджетних зобов'язань у відповідність з таким розписом.
У відповідності до п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»від 28.02.2002р. № 228, кошторис бюджетної установи - основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.
Кошторис має такі складові частини:
загальний фонд, який містить обсяг надходжень із загального фонду бюджету та розподіл видатків за повною економічною класифікацією видатків бюджету на виконання бюджетною установою основних функцій або розподіл надання кредитів з бюджету за класифікацією кредитування бюджету;
спеціальний фонд, який містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків бюджету на здійснення відповідних видатків згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов'язаних з виконанням установою основних функцій, або розподіл надання кредитів з бюджету згідно із законодавством за класифікацією кредитування бюджету.
З матеріалів справи вбачається, що оплата комунальних послуг здійснюється КЕВ м. Дніпропетровська за рахунок спеціального фонду державного бюджету.
08.06.2012р. за вих. № 1259 відповідачем на адресу в/ч А4615 було надіслано претензію з відповідними вимогами, а також від 18.09.2012р. за вих. № 1891 та 05.12.2012р. за вих. № 2361. У відповідь на претензію в/ч А4615 листом до КЕВ м. Дніпропетровська від 25.07.12р. №737 зобов'язалась суму у розмірі 36 187,20 грн. перерахувати протягом трьох місяців до фінансуючого органу. У зв'язку з тим, що як відповідь від в/ч А4615 до КЕВ м. Дніпропетровська не надійшла до Дніпропетровської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері відповідачем направлено звернення від 29.10.2012р. №1267 з проханням подання позовної заяви до в/ч А4615 з вимогами щодо відшкодування на спеціальний рахунок КЕВ коштів у загальній сумі 36187,20 грн.
Суд вважає, що невиконання в/ч А4615 перерахування суми у розмірі 36 187,20 грн. на спеціальний рахунок КЕВ м. Дніпропетровська не є підставою для недотримання відповідачем норм чинного законодавства.
Крім того, проведення листування відповідача з в/ч А4615 не є належним чином виконання пункту 3 вимог, вказаних у листі від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718.
Згідно із статтею 15 Закону № 2939-ХІІ вимога є обов'язковою для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Відповідно до пункту 10 статті 10 Закону № 2939-ХІІ, підпункту 4.3 пункту 4 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, підпункту 4.3 пункту 4 Положення про державні фінансові інспекції у районах, містах та міжрайонні, об'єднані в районах та містах державні фінансові інспекції саме державним фінансовим інспекціям в областях надане право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, суд вважає правомірним та законним пункт 3 вимог, вказаних у листі від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718 щодо відшкодування на спеціальний рахунок Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Збройних Сил Міністерства оборони України коштів у загальній сумі 36187,20 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи з в/ч А4615 (військовий шпиталь).
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Збройних Сил Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Зобов'язати квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпропетровська Збройних Сил Міністерства оборони України виконати певні дії, а саме пункт 3 вимог, вказаних у листі від 11.05.2012 № 04-08-05-15/5718, щодо відшкодування на спеціальний рахунок Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпропетровська Збройних Сил Міністерства оборони України коштів у загальній сумі 36187, 20 грн., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи з в/ч А4615 (військовий шпиталь).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови викладений 29.12.2012 року.
Суддя Е.О. Юрков