Постанова від 12.12.2012 по справі 2а-2615/12/2770

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

12.12.12 Справа №2а-2615/12/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Куімова М.В.;

при секретарі - Асташевої М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крим-петрол" до Державної податкової інспекції в Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної позапланової перевірки, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Крим-Петрол» звернулось до суду з адміністративним позовом до ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя ДПС про визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки №387 від 22.10.2012 року. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, на думку позивача, оскаржуваний наказ виданий у порушення вимог ст.79.1. Податкового кодексу України без наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст.ст.77, 78 вказаного Кодексу. Просить визнати наказ №387 від 22.10.2012 року протиправним та скасувати.

У судовому засіданні представник позивача Рябіченко Є.С. підтримала позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні.

Представник відповідача Ксенз О.М. у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позову відмовити з підстав, викладених у письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Згідно пп.20.1.4. п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до положень пп. 75.1.2. п.75.1. ст.75 Кодексу, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

Пунктом 78.4. ст.78 Кодексу визначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Згідно п.78.5 ст.78 Кодексу, документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

Пунктом 79.1. ст.79 Кодексу визначено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу.

Пунктом 77.2 ст. 77 Кодексу визначені обставини для проведення документальних планових перевірок.

Так, відповідно до положень п.77.2. ст.77 Кодексу, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби. Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 статті 154, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п'яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу. Статтею 57 Податкового кодексу України встановлено строки сплати податкового зобов'язання.

У судовому засіданні встановлено, що ТОВ «Крим-Петрол» є юридичною особою, яка зареєстрована 10.09.2004 року Ленінською РДА м. Севастополя та є платником податків та зборів.

23.10.2012 року, на виконання вимог п.79.2 ст. 79 Податкового кодексу України, ДПІ У Балаклавському районі м. Севастополя ДПС на адресу позивача рекомендованим листом були направлені повідомлення про проведення перевірки від 22.10.2012 року №2393/10/15-032 та наказ №387 від 22.10.2012 року про проведення 06.11.2012 року документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Крим-Петрол» з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань по орендній платі за земельні ділянки державної або комунальної власності за квітень-червень 2012 року.

Отже, судом встановлено, що оскаржуваний наказ чітко визначає предмет та підставу проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, а саме: своєчасність сплати узгоджених зобов'язань по орендній платі за земельні ділянки державної або комунальної власності за квітень-червень 2012 року.

Таким чином, суд дійшов висновку, що оскаржуваний наказ прийнятий начальником ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя ДПС на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, у судовому засіданні встановлено, що на підставі оскаржуваного наказу №387 від 22.10.2012 року відповідачем проведено перевірку позивача, що підтверджується актом перевірки від 06.11.2012 року, тобто оскаржуваний наказ був фактично виконаний.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність будь-яких підстав для задоволення позовних вимог.

Повний текст постанови складено та підписано 17 грудня 2012 року.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 158-161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Крим - петрол» до Державної податкової інспекції в Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу про проведення документальної позапланової перевірки, - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення постанови, апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя підпис М.В. Куімов

Суддя М.В. Куімов