Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
про передачу адміністративної справи
30 березня 2012 року Справа № 1170/2а-688/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хилько Л.І.
при секретарі судового засідання -Бабіч О.В.,
за участю сторін:
позивача -ОСОБА_1
представника позивача -ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання незаконною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (надалі по тексту -позивач) звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління юстиції у Кіровоградській області (надалі по тексту -відповідач), в якому просить суд:
- визнати незаконною та скасувати постанову від 19.12.2011 року про закінчення виконавчого провадження ВП №30082623;
- зобов'язати відповідача відновити виконавче провадження і вжити заходи по виконання виконавчого листа в справі №2а-1602/11/1111, виданого 02.09.2011 р.;
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є інвалідом 2 групи з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, тобто має статус постраждалого 1 категорії. Згідно постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14.07.2011 р. по справі №2а-1602/11/1111 визнано дії УПФ України в м. Кіровограді неправомірними та зобов'язано відповідача перерахувати та виплатити ОСОБА_1 державну та додаткову щомісячну пенсії у розмірах, передбачених ст.50 та ч.4 ст.54, ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на день виплати пенсії за період з 08 червня 2010 року, з урахуванням різниці, яка вже була виплачена.
На звернення позивача 27.02.2012 р. до Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ у Кіровоградській області було повідомлено, що відділ 19.12.2011 року прийняв постанову ВП №30082623 про закінчення виконавчого провадження по виконанню виконавчого листа №2а-1602/11/1111 від 02.09.2011 р. В той же день позивачу була вручена вказана постанова. Згідно даної постанови підставою для закінчення виконавчого провадження було неможливість виконати рішення суду без участі боржника та у зв'язку з відсутністю фінансування.
Позивач вважає дану постанову незаконною та просить суд її скасувати.
Відповідач у судовому засіданні заперечив проти задоволення позову, надав суду копію матеріалів виконавчого провадження.
Розглянувши наявні в справі матеріали, суд вважає, що дана справа за своєю предметною підсудністю, передбаченою статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства, не підлягає розгляду Кіровоградським окружним адміністративним судом з наступних підстав.
Як встановлено матеріалами справи, 08 грудня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді та просив поновити строк звернення до суду, визнати неправомірними дії та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату державної пенсії по інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, з 01.01.2004 р. по 31.12.2007 р. та з 22.05.2008 р..
Постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 14.01.2011 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.
Ухвалою колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14.07.2011 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково, постанову Ленінського районного суду м. Кіровограда від 14.01.2011 року у справі №2а-1602/11/1111 змінено та викладено в наступній редакції, а саме: визнано дії УПФ України в м. Кіровограді неправомірними та зобов'язано відповідача перерахувати та виплатити ОСОБА_1 державну та додаткову щомісячну пенсії у розмірах, передбачених ст.50 та ч.4 ст.54, ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на день виплати пенсії за період з 08 червня 2010 року з урахуванням різниці, яка уже була виплачена (а.с.8).
02.09.2011 року Ленінським районним судом м. Кіровограда виписано виконавчий лист №2а-1602/11/1111, яким зобов'язано УПФ України в м. Кіровограді перерахувати та виплатити ОСОБА_1 державну та додаткову щомісячну пенсії у розмірах, передбачених ст.50 та ч.4 ст.54, ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на день виплати пенсії за період з 08 червня 2010 року з урахуванням різниці, яка уже була виплачена (а.с.9).
19.12.2011 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Кіровоградській області Бондар Д.Н. винесено постанову ВП №30082623 про закінчення виконавчого провадження. Держаним виконавцем встановлено, що рішення суду без участі боржника виконати неможливо, у зв'язку з відсутністю фінансування для виплати сум нарахованих за рішенням УПФУ в м. Кіровограді, що підтверджується листом від 06.12.2011 року, листом від 07.12.2011 року №10625/08-21, та розпорядженням №141106 від 06.12.2011 р. (а.с.12).
В даному випадку, суд приходить до висновку, що предметом розгляд даної справи є оскарження дій суб'єкта владних повноважень щодо виконання рішення суду загальної юрисдикції у справі щодо перерахування та виплаті державної та додаткової щомісячну пенсії, передбаченої Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 28 лютого 1991 року №796-XI зазначено, цей Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Згідно ч.1 ст.181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства»від 17 листопада 2011 року № 4054-VI статтю 181 КАС України доповнено частиною 6 такого змісту: адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Частина 6, 7, 8 ст.22 КАС України вказує, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
З огляду на вищевказане, керуючись ст.ст.18, 22, 159-160, 165, 181 КАС України, суд, -
1.Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Кіровоградській області про визнання незаконною і скасування постанови від 19.12.2011 року про закінчення виконавчого провадження ВП №30082623 та зобов'язання відновити виконавче провадження і вжити заходи по виконанню виконавчого листа в справі №2а-1602/11/1111, виданого 02.09.2011 р. -передати на розгляд Ленінському районному суду міста Кіровограда.
2. Передачу адміністративної справи з одного суду до іншого здійснити після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5 денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається в 5 денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Л.І. Хилько