Херсонський окружний адміністративний суд
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
17 грудня 2012 р.Справа № 2а- 5146/12/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Пекний А.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106, 107 КАС України за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби до Відділу державної виконавчої служби Цюрупинського районного управління юстиції Херсонської області про скасування постанови про відмову у відкритті провадження та постанови про відмову у задоволенні скарги,
встановив:
Позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом, у якому просить скасувати постанову державного виконавця ВДВС Цюрупинського РУЮ Рудь А.А. від 16.05.2012 ВП№32618585 про відмову у відкритті виконавчого провадження.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає, що вона підлягає залишенню без розгляду з наступних причин.
Статтею 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду (ч. 3 ст. 99 КАС України).
Відповідно до ст. 181 КАС України у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Дана норма КАС України кореспондується із частиною 4 статті 26 Закону України "Про виконавче провадження", відповідно до якої постанова державного виконавця про відмову у відкритті виконавчого провадження може бути оскаржена заявником у десятиденний строк з дня її надходження у порядку, встановленому цим Законом.
З позовної заяви та доданих до неї документів видно, що предметом позову є постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження від 16.05.2012р., залишена без змін постановою начальника ВДВС Цюрупинського РУЮ про відмову у задоволенні скарги від 08.06.2012р. (отримана позивачем 13.06.2012) та листом Головного управління юстиції у Херсонській області від 27.06.2012 (отриманий позивачем 13.07.2012).
На адресу ДПІ у Цюрупинському районі 23.05.2012р. надійшла постанова державного виконавця ВДВС Цюрупинського РУЮ від 16.05.2012р. про відмову у відкритті виконавчого провадження.
Не погоджуючись із цією постановою, позивач у встановленому Законом України "Про виконавче провадження" порядку подав скаргу до начальника ВДВС Цюрупинського РУЮ.
Постановою начальника ВДВС Цюрупинського РУЮ від 08.06.2012р. у задоволенні скарги відмовлено, постанову державного виконавця від 16.05.2012р. про відмову у відкритті виконавчого провадження залишено без змін.
Зазначена постанова отримана позивачем 13.06.2012 р.
Відповідно до ч.4 ст. 99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, зважаючи на положення ст.ст.99, 181 КАС України, позивач дізнався по порушення своїх прав саме 13.06.2012р. і саме з цього дня розпочався місячний строк для звернення до суду із даним позовом щодо зобов'язання органу державної виконавчої служби вчинити певні дії. Проте із позовом позивач звернувся до суду лише 13.12.2012р., тобто після закінчення строків для звернення до суду, які встановлені як ст. 181 КАС України, так і ч.4 ст. 99 цього Кодексу.
При цьому у позовній заяві та доданої до неї заяві про поновлення пропущеного строку позивач не вказує жодної обставини, яка б перешкоджала йому вчасно звернутись до суду і яку можливо було б визнати поважною.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позивач без поважних причин пропустив строк для звернення до суду із даним позовом, у зв'язку з чим його слід залишити без розгляду.
Відповідно п.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 160, 165 КАС України -
ухвалив:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби до Відділу державної виконавчої служби Цюрупинського районного управління юстиції Херсонської області про касування постанови про відмову у відкритті провадження та постанови про відмову у задоволенні скарги - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Пекний А.С.
кат. 11.5