Копія
Справа № 2270/6828/12
01 листопада 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі :головуючого-судді суддівСалюка П.І. Тарновецького І.І. Касапа В.М.
при секретарі за участі: представника позивача: Козельська А.В. ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 - кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №189 до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 189 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_6 - кандидат у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №189 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 189, у якому просить визнати протиправними дії Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №189 щодо передачі оперативної інформації про підрахунок голосів виборців щодо виборчих дільниць одномандатного виборчого округу №189 засобами ЄІАС "Вибори", що не відповідає протоколам дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №680432, 681021, 680592, 680610, 680647, 680649, 681032 в одномандатному виборчому окрузі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задоволити їх у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у адміністративному позові.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 12 ст. 172 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.
Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази у їх єдності, взаємному зв'язку та сукупності, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Судом встановлено, що 29 жовтня 2012 року та 30 жовтня 2012 року робочою групою Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року одномандатного виборчого округу №189, що є відповідальною за внесення оперативної інформації про підрахунок голосів виборців щодо виборчих дільниць одномандатного виборчого округу №189 до ЄІАС "Вибори" було внесено оперативну інформацію щодо кількості голосів, поданих за кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №189.
Позивач вважає, що робочою групою внесено інформацію щодо кількості голосів, поданих за кандидатів у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №189, яка не відповідає протоколам дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №680432, 681021, 680592, 680610, 680647, 680649, 681032 в одномандатному виборчому окрузі №189. Також вказує, що передача інформації про підрахунок голосів виборців до Центральної виборчої комісії, що не відповідає протоколам дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі є протиправними діями відповідача, які можуть призвести до спотворення результатів волевиявлення виборців в межах одномандатного виборчого округу №189.
Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України», 25 вересня 2012 року Центральною виборчою комісією прийнято Постанову №1074 «Про порядок передачі до Центральної виборчої комісії оперативної інформації про хід та підсумки голосування у день голосування на виборах народних депутатів України». Метою затвердження Порядку, відповідно до його преамбули, є забезпечення спостереження за ходом та встановленням підсумків голосування, своєчасного отримання та оприлюднення оперативної інформації на виборах народних депутатів України.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» окружна виборча комісія опрацьовує відомості, зазначені у частині тринадцятій статті 85 цього Закону, та передає такі відомості до Центральної виборчої комісії через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему не пізніше 24 години дня голосування. Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Згідно ст. 25 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» при проведенні виборів народних депутатів України, Президента України, всеукраїнського референдуму Комісія застосовує автоматизовану інформаційну систему.
Члени Комісії мають право ознайомлюватися з будь-якою інформацією, що міститься в автоматизованій інформаційній системі Комісії або виводиться з неї.
Під час процедури голосування автоматизована інформаційна система використовується виключно для спостереження за ходом і результатами голосування. Вказана стаття Закону України "Про Центральну виборчу комісію" також зазначає, що відомості про результати голосування, отримані через автоматизовану інформаційну систему, є попередньою інформацією, що не має юридичних наслідків.
В зв'язку з вищенаведеним, колегія суддів звертає увагу, що з аналізу норм Закону України «Про вибори народних депутатів України», Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Порядку передачі до Центральної виборчої комісії оперативної інформації про хід та підсумки голосування у день голосування на виборах народних депутатів України, вбачається, що оперативна інформація про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу, яку ОВК засобами ЄІАС «Вибори» надає ЦВК носить лише інформаційний характер і ніяким чином не може прямо впливати на результати виборів. Адже весь виборчий процес і головне такі його етапи як голосування; підрахунок голосів виборців, встановлення підсумків голосування, встановлення результатів виборів депутатів та їх офіційне оприлюднення здійснюються на підставі та у порядку, визначеному Законом України «Про вибори народних депутатів України» та з дотриманням принципів виборчого права, зазначених у статтях 2-10 цього Закону.
До того ж, з аналізу вищенаведеного Порядку колегія суддів дійшла висновку, що передача оперативної інформації фактично є технічною роботою і не порушує принципу рівності участі громадян України у виборах та принципу публічного та відкритого їх проведення.
В ході розгляду справи судом не встановлено порушення особистих прав позивача у виборчому процесі.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що процедура введення та передача оперативної інформації про попередній підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному виборчому окрузі, жодним чином не може прямо порушити право позивача як суб'єкта виборчого процесу, а також і виборця, оскільки остаточне підрахування голосів виборців здійснюється згідно протоколів виборчих комісій, які скріплені мокрою печаткою. Достовірність даних, викладених у протоколах дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на звичайних виборчих дільницях №680432, №681021, №680592, №680610, № 680647, №680649, №681032 позивачем не оспорюється, а тому колегія суддів приходить до висновку, що обставини, якими обґрунтовувались позовні вимоги не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду справи, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
При подачі позовної заяви позивачем не сплачено судовий збір, тому з урахуванням вимог ч. 9 ст. 172 КАС України, суд вважає за необхідне вирішити питання судових витрат відповідно до правил, встановлених ст. 94 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 162, 163, 172, 177 КАС України, суд -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_6 - кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №189 до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 189 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Стягнути з кандидата у народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі №189 ОСОБА_6 в дохід Державного бюджету України судові витрати в розмірі 32 грн. 19 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом двох днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови проголошено 01 листопада 2012 року о 12 год. 00 хв.
Головуючий суддя судді П.І. Салюк І.І. Тарновецький В.М. Касап
"Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк